Pád v horách-1.část

30. prosince 2012 v 10:01 | Lucík |  Pád v horách
Byl krásný den a Jensovi, Petrovi a Markovi právě začínala služba. Přijeli tedy na základnu, uvařili si kafe a dali si snídani. Mark s Petrem se dobře bavili, ale Jens měl nějakou špatnou náladu. Petr ani Mark nevěděli proč.
Náhle měli výjezd , všichni tři nastoupili do helikoptéry a už letěli k zraněné ženě, která spadla do skalní rokliny. Petr se zahákl na naviják a už se pomalu spouštěl dolů, když v tom se lano zaseklo. Jens začal strašně nadávat, ale nakonec se Petrovi podařilo lano vymotat a tak mohl zraněnou ženu dostat do helikoptéry. Žena měla jen lehký otřes mozku a nějaké odřeniny. Když vyložily ženu v nemocnici a konečně dolétli na základnu, tak Jens řekl, že si chce s Petrem promluvit o samotě.

Mark tedy odešel a Jens spustil na Petra: ,,Hele, to co se stalo, tak nechci aby se to znova opakovalo, příště lano hned odpojím a je mi to jedno, ohrozil si nás všechny a to se nesmí stát.'' Petr: ,, No jo, panu pilotovi by se nikdy nic takového nestalo!!!'' Jens se naštval: ,,Toto si na mě nedovoluj!!'' Petr: ,,Bla, bla, bla.'' Jens se napřáhl, že mu jednu vrazí. Když v tom ho Karin okřikne: ,,Jensi přestaň, co to do tebe vjelo???'' Jens: ,, Ty s do toho nepleť!!'' Karin zavolá Ginu a ta zavolá Marka a Floriana, ti jdou Jense uklidnit. Když už Florian a Mark Jense chytli, aby ho uklidnili, tak Jens: ,, Nejsi nic jiného než strašpytel a baba!!!'' Petr už to radši dál neposlouchal a odešel. Gina:,,No tak jensi, už se konečně uklidni, co se s tebou poslední dobou děje." Jens se Markovi a Florianovi vytrhne a odejde:,, Dejte mi všichni pokoj." Ostatní jdou za Petrem a ptají se ho, co mu provedl, ale než stačí Petr něco říct, tak mají výjezd. Zraněný muž v horách.
Jens už je v helikoptéře a když naskočí i Petr s Markem, tak konečně vzlétnou. Když dorazí na místo zásahu, nikoho nevidí. Tak oblétávají a najednou Petr: ,,Támhle na deseti hodinách." Jens: ,,Tam se navijákem nedostaneme, je docela nárazový vítr. Mark: ,, Jensi, můžeš tu někde přistát" Jens: ,,Jo, támhle nahoře, ale budete muset slanit." .

Jens tedy přistane, Petr a Mark si vezmou provazy a jdou: Mark: ,,Půjdu já." Petr: ,,Ne půjdu já, nejsem žádný strašpytel." Mark: ,,Tak jo ale dávej pozor, je to dost strmý, já tě bude jistit." Petr slanil až k pacientovi: ,,Pacient je v bezvědomí, fraktura tibie, možná vnitřní zranění. Jak ho dostaneme nahoru?" Jens: ,, Vítr už se trochu uklidnil, můžeme to zkusit navijákem." Mark souhlasil, zavázal lano kolem velkého kamenu aby Petra zajistil a nastoupili do helikoptéry. Mark se spustil na navijáku dolů, po chvíli se dostal k Petrovi a pacientovi. ,,Musíme jít po jednom, jinak se to rozhoupe." oznámil Petr. ,,Půjdeš ty nebo já?" zeptal se Mark. ,,Běž ty," řekl Petr, ,,já se tady nebojím." zdůraznil. Jens tedy vytáhl Marka s pacientem, Mark pacienta stabilizoval. Jens chtěl vytáhnout Petra, ale vítr zase náhle zesílil, Jens přesto zkoušel dostat naviják k Petrovi, ale nešlo to. ,,Budeš muset vyšplhat po laně nahoru, my tam přistaneme a vyzvedneme tě." Oznámil Mark Petrovi.
Petr tedy šplhal, co jiného mu taky zbývalo. Když byl v té nejstrmější části, Petrovi to podjelo a on spadl asi o dva metry níž, lano však povolilo a Petr se zřítil z velké výšky do údolí......
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)