Pád v horách-2.část

8. ledna 2013 v 18:40 | Lucík |  Pád v horách
Jens a Mark vše viděli z helikoptéry , mysleli si, že je Petr mrtví, že pád z takové výšky nemůže dobře dopadnout. Přistáli v údolí a Mark rychle běžel k Petrovi ,,Jensi rychle defibrilátory." Jens vše přinesl a poté zavolal na základnu: "Kari..n, stalo se ne..štěstí, P..etr." Karin: "Co Petr???" , "Spa..dl ze sk..ály a nevi..padá to s n.im dobře." vykoktal ze sebe Jens . "Seženem si mašinu a přiletíme dej nám vaše souřadnice." rychle zareagovala Gina. Jens jim nadiktoval souřadnice a rychle běžel za Markem, ten mezitím oživoval Petra, nakonec se mu to podařilo, ale s Petrem to nevypadalo dobře, "Musí rychle do nemocnice, jinak to nepřežije" řekl s obavou Mark.
Před Jensem a Markem čekalo velké rozhodnut, buď čekat na druhý tým a riskovat smrt jak pacienta, tak Petra a nebo tu jednoho z nich nechat a druhého rychle dopravit do nemocnice.
Jens zavolal Gině a zjistil, že nemohou sehnat náhradní helikoptéru, ale informovali horskou službu ale ti mají rozbitý vrtulník a tak jim nemohou jet na pomoc. Od místa kde jsou je to do nejbližší nemocnice dvacet minut. Petrův stav byl sice kritický, ale Mark se rozhodl, že tu s ním zůstane a Jens poletí s pacientem do nemocnice, ale Jensovi se to nezdálo: "Co když se s pacientem něco stane?" Mark: "Ale něco udělat musíme, za hodinu už budou oba mrtví!! A do helikoptéry se oba nevejdou" Jens: "Mě se to ale nezdá." Mark: "Ten pacient na tom není zas tak špatně, ale jestli okamžitě nevyletíš, tak mu hrozí smrt, má možná vnitřní zranění a tak musí rychle do nemocnice a Petra tu nemůžu nechat, ten je na tom ještě hůř. Petr by transport bez lékaře rozhodně nepřežil, ten pacient to dvacet minut bez lékaře přežije. Musíme to risknou, prostě musíme, slyšíš?" "Jo slyším, nejsem hluchej, tak jo, už letím." oznámil Jens a měl z toho divný pocit.
Jens tedy s pacientem odletěl a Mark ošetřoval Petra, měl strašnej strach, že to nepřežije, vůbec to s ním nevypadalo dobře, měl zlámané nohy, ruce, žebra, silný otřes mozku a vnitřní zranění. Každou chvíli ztrácel puls, už si s ním nevěděl rady. Když v tom mu zazvonil telefon: "Halo Marku, tady Karin, tak jsme nakonec tu helikoptéru sehnali, jsme na cestě k vám, budeme u vás asi za deset minut. Gina mluvila s Jensem a řekla, ať už zůstane v nemocnici a počká až přiletíme. Jak to vypadá s Petrem?" "Moc dobře ne, nemá moc času." Odpověděl Mark a zavěsil. Mark musel Petra znovu oživovat, už si nevěděl rady a pohlcovala ho panika, když v tom uslyšel známí zvuk. "Konečně" řekl si sám pro sebe.
Gina přistála, z vrtulníku vyběhla Karin a Florian s nosítkama, naložili Petra, zapojili ho na přístroje a letěli rychle do nemocnice. Během cesty se ohlásil Jens, že pacient žije. To Marka trochu uklidnilo, ale všichni měli obrovskou starost o Petra. Po příletu do nemocnice se ho ujali lékaři a jeli s nim na operační sál. Jens, Karin, Gina a Florian čekali na chodbě, přijel Max a dokonce i Höppler . Všichni se modlili, aby to Petr přežil. Karin to zavolala Stelle a ta se rozhodla, že co nejdřív přijede.
Po dvou hodinach čekání vylezl lékař: "Dělali jste co jste mohli a vyplatilo se to, žije ale zatím nevíme, jestli to přežije, nemohu vám nic zaručit.Jediné, co vám mohu říct je, že jste ho vytáhli hrobníkovi z lopaty." a odešel. Všichni byli šťastní, ale věděli, že Petr musí mít klid a že za ním teď nemohou.
Rozešli se do svých domovů, jen Jens šel do baru, myslel si, že to je jen jeho chyba. Další den měli nastoupit všichni, Jens však přišel nalitej do práce, Höppler si toho ale všimnul a poslal ho domů. Dal mu neplacené volno a ostatním přikázal, aby ho hlídali, aby nevyvedl nějakou kravinu.Poté Höppler řekl Karin,Gině, Florianovi a Markovi, že základna bude fungovat jen na půl a že se bude Mark a Florian střídat (jednou poletí Florian a další den Mark), protože nesehnal náhradního zdravotníka ani pilota a Mark nechtěl být celé dny doma sám, tak se rozhodl, že bude několik dní létat jako zdravotník.
Mark měl tedy dnes volno a šel navštívit Jense, ale doma ho nenašel, našel ho v baru, šel tedy za ním: "Jensi, no tak, řekni mi, co ti je?" zeptal se Mark. "Je to jenom moje chyba, to s tím Petrem, jen moje slyšíš!!" křičel na něj Jens. Mark: " Poslouchej mě, to není tvoje chyba, za to nikdo nemůže." "Jo může, já za to můžu, kdybych mu neřekl, že je baba, tak by to dopadlo jinak!!" odpověděl Jens . "Hele, víš co? Zaplatim útratu, ty se půjdeš domů vyspat a zítra zajdete s Florianem Petra navštívit." navrhl Mark, zaplatil za Jense útratu a odvedl ho domů, tam ho dal do postele a nechal ho vyspat a jel k sobě domů, tam už na něj čekala Gina. "Mam o Jense strach, dnes se v baru opil a byl na mol, myslí si, že to jak Petr spadl je jeho chyba. Takhle jsem ho ještě nezažil. " řekl Mark Gině a šli si lehnout.
Další ráno jel Mark a Gina do práce a cestou vyzvedli i Jense, který se vyspal z opice a pěkně ho bolela hlava. Když dojeli na základnu, tak už tam byla Karin i Florian. Karin: "Volali z nemocnice, že Petr musel jí znova na operaci a teď ho operují." Florian vzal Jense a jeli spolu do nemocnice. Florian při cestě zkoušel navázat s Jensem kontakt, ale marně, Jens se vůbec nechtěl bavit a na otázky neodpovídal.
Když dojeli do nemocnice, tak je k Petrovi nepustili, prý je po operaci, ale víc zatím nevědí, jen to, že při operaci nebyly nějaké větší komplikace, ale jestli operace pomohla se pozná až později. Tak Florian s Jensem jeli zpět na základnu, na základně byla i Stella s malým Oliverem a přijela i Biggi s Enricem. Florian jim to všechno řekl, ale Jens hned zmizel. Karin dala Biggi klíče od bytu a řekla, že tam s ní může Stella, Oliver, Enrico a Biggi nějaký čas bydlet, ti souhlasili a odjeli se nastěhovat.
Karin: "Kde je vůbec Jens?" "Hned co jsme přijeli, tak zmizel." odpověděl Florian. Gina: " Od té doby, co se Petr zranil se s nikým pořádně nebaví a je mu všechno jedno." Mark: " Mam strach aby neudělal nějakou kravinu, on si myslí, že za to může." "Celou cestu se vůbec nebavil a neodpovídal ani na otázky." řekl Florian. "My s Ginou jsme mu nabídli, aby u nás bydlel, ale odmítl. Já už nevím co s ním." řekl Mark. Všichní měli starost o Petra i o Jense.
Asi po hodině mají akci. Muž, kolem třiceti let byl nalezen u řeky. Mark, Gina a Karin naskočí do vrtulníku a letí na místo určení. Gina přistane na nedaleké louce a Karin s Markem rychle běží k zraněnému muži, když se však přiblíží, čeká je šok, zraněný je Jens.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)