Silvestrovská oslava

8. ledna 2013 v 20:34 | Lucík |  Samostatné příběhy
Je ráno 30.12. a Thomas, Petr, Mark, Biggi, Enrico a Karin se domlouvají, jak oslaví Silvestra. "Oslavíme ho tady na základně,domluvíme to s Höpplerem, vezmeme si volno, každý něco přinese a budeme slavit." navrhl Enrico. Všichni souhlasili a hned šli za Höpplerem.

Höppler jim to dovolil a volno jim zařídil. "Pane Höpplere, budete s náma slavit?" zeptala se Karin. "Rád bych, ale už něco mám." odpověděl Höppler.
Další den ráno na základně jsou Biggi, Enrico a Karin. "Myslíte, že bude stačit pět táců chlebíčku?" zeptala se Biggi. "Jo určitě." odpověděl Enrico. A tak se dále domlouvali, jak to valstně bude probíhat, službu měli klidnou, žádný výjezd a na odpoledne už měli domluvené volno. "Tak v šest tady." Řekla Karin, "Snad chlapi nezapomenou.".
V šest hodin už všichni byli na základně a začali slavit. Byl tam i Max, každý přinesl nějaké jídlo a něco na pití a i nějaký alkohol. Chtěli slavit v hangáru a tak to museli připravit a nenést tam stoly. Thomas:"Vezmeme stůl ze služební místnosti."
Petr: "Tak jo, jdeme pro něj." Jak řekli, tak taky udělali, jen stůl jim nešel pronést dveřmi, tak ho vyndali oknem a přenesli do hangáru, naskládali na něj jídlo a pití a to, co se nevešlo na stůl, tak dali na přistávací plošinu. Karin a Biggi nanesly všechny židle, které našli. A oslava mohla konečně začít.
Asi kolem desáté (všichni už měli docela dost upito až na Biggi a Karin) napadlo Thomase a Marka, že půjdou stavět sněhuláky, přidali se k nim všichni. Tak stavěli sněhuláky a nakonec se rozhodli pro zápas týmů. Každý tým si postavil něco jako hrad ze sněhu a začali po sobě házet sněhovými koulemi. Max se přidal ke Karin, Biggi a Enricovi. Po dlouhé bitvě byli všichni totálně promočení, ale moc jim to nevadilo, ani Biggi a Kari, ti opilé sice nebyly, ale radost z toho měli. Týmy skončily vyrovnaně. Pak šli zase načerpat síly k občerstvení.
Najednou z vysílačky: " Tady je centrála, je tam někdo?" Biggi to nedalo a zeptela se: "Ano slyšíme centrálo, co se děje?" "Máme hlášeného jednoho zraněného a vy jste nejblíže, mohli by jste to převzít?" "Ale my dnes nemáme službu." namítla Biggi "ale optám se kolegů."

Biggi:"Karin co, jsi schopná letět?"
Karin: "Já jo, ale horší to bude s Enricem, ten je rád, že stojí a Petr s Markem na tom nejsou o moc lépe, tak bychom museli bez zdravotníka. A ty můžeš letět?"
Biggi: "Já jo, měla jsem jen jedno pivo a to už dávno vyprchalo, tak poletíme bez zdravotníka."
Karin: "No, já měla sklenici vína a to už také vyprchalo."
Biggi: "Centrálo, bereme to."
Karin s Biggi letěly na akci, patnáctiletý kluk, měl popáleniny od rachejtle. Odvezly ho tedy do nemocnice a letěly zpět na základnu.
"Kde je Enrico?" zeptala se Karin Thomase, Petra, Maxe a Marka (ti už byli opravdu na mol). Thomas: "Marku, kam si schoval Enrica?" Mark: "Já nikam, zeptej se Petra." Max: "No my hráli na schovávanou a on se schoval, ale nevíme kam." Petr: "No přesně tak a nemůžeme ho najít." Biggi na Karin: "Tak takhle to dopadá, když necháte chlapy a samotě." Thomas: "Však my ho najdeme, ale až později." Karin a Biggi šly radši Enrica hledat, ale před tím si daly asi dvě štamprle vodky. "Enrico, kde jsi?" volaly jedna přes druhou a mezi tím upíjely vodku. Nakonec na Enrica všichni zapomněli. O půlnoci si přiťukli, ale nikdo nic moc nevnímal. Nakonec všichni usnuli.
Další den odpoledne přišel Höppler na základnu a uviděl tu spoušť, všude byl nepořádek a nikoho neviděl. Přišel do služební místnosti a tam nebyl ani stůl, ani židle. Přišel do kanceláře, položil papíry a šel obhlídnout situaci. Vešel do hangáru a tam našel Biggi, Karin a Maxe. Všechny polil studenou vodou, aby se probrali. Biggi: "Dobré ráno pane Höpplere, nevíte co je dneska za den?" Höppler: "Je prvního a není ráno, ale odpoledne." Höppler pochopil, že z nich nic nedostane a nechal je radši spát. Podle auta poznal, že všichni musí být na základně, tak se vypravil hledat ostatní. Thomase našel v helikoptéře, když ho probral, tak to bylo něco podobného jako u Biggi, tak ho nechal a šel hledat dál. Marka našel v koupelně a Enrica zamčeného v místnosti na košťata.
Höppler probral nejdříve Thomase, polil ho studenou vodou a řekl "Pane Wächtere vstávejte, v Medicopteru se nespí." Poté mu pomohl postavit se na nohy a odvedl ho na pohovku do služební místnosti a tam ho posadil a přikryl dekou. Šel na ostatní, Biggi stačilo pouze proplesknout a také jí odvedl do služební místnosti, totéž udělal s Karin, Maxem i Markem. Jen Enrica nemohl probrat, nepomohl ani hrnek studené vody, tak ho musel polít kýblem, ale když se Enrico probral, tak nebyl schopnej se ani za Höpplerovo pomoci postavit na nohy. Tak ho Höppler přikryl dekou a nechal ho tam. Höppler to domluvil a prodloužil jim volno o dva dny.
Když se probrali, tak jim Höppler dal něco proti bolení hlavy. Nezlobil se na ně, jen jim oznámil, že mají prodlouženou dovolenou, aby se dali do kupy. Všichni mu poděkovali a byli rádi, že ho mají. "Kde je vůbec Enrico?" zeptala se Biggi. "V mísnosti s košťaty, toho jediného se mi sem nepodařilo dostat." odpověděl Höppler. Karin, která už byla celkem v pohodě se zvedla a šla za Enricem. "Enrico prober se," snažila se ho probrat ale nepovedlo se jí to. Dala mu tedy kapačku, aby mu dodala vodu a společně s Höpplerem ho odnesli do služební místnosti. Ostatní už byli celkem v pohodě a starali se co je s Enricem. "Nic vážného, jen to trochu přehnal s alkoholem, ale to zvládneme, za dvě hodinky už bude zas v pořádku." odpověděla Karin a všechny tím uklidnila.
Vážně se za dvě hodinky Enrico probudil a byl v pořádku, jen ho bolela hlava. Na základně zůstali ale až do rána aby si pořádně odpočinuli. Höppler tam zůstal s nimi a pečoval o ně. Ráno se všichni sebrali , znova poděkovali Höpplerovi a jeli domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ivka- karin thaler ivka- karin thaler | 21. prosince 2015 v 21:11 | Reagovat

ešte taky pribeh som nečitala naozaj palec hore :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)