Srpen 2013

Nyní už jsem i na facebooku

28. srpna 2013 v 16:09 | Lucinecqua |  Zprávy a novinky, co se připravuje a na čem se pracuje
Nyní už mě najdete i na facebooku a to pod jménem Lucinecqua MC (https://www.facebook.com/lucinecqua.mc). Takže pokud-li si chcete popovídat, nebo se na něco zeptat, klidně napište, budu ráda. :-)

Velká prezentace Medicopter 117

28. srpna 2013 v 15:00 | Lucinecqua |  Ostatní z mé tvorby
Prezentace o Medicopteru je konečně hotova. A co v ní najdete? Dá se říct, že o Medicopteru skoro všechno:
-seznam epizod a jejich popis
-obrázky z epizod
-hlášky
-obrázky z natáčení
-informace o hlavních postavách a hercích
-odkazy na videa
-upravené obrázky a mnoho dalšího

Prezentace má 485 snímků a její velikost je 332 MB. Ke stažení na ulož to "na tomhle odkazu"

Akce bez konce - celá povídka

21. srpna 2013 v 13:00 | Lucinecqua |  Akce bez konce
Tým B má akci v horách, zraněný horolezec, na daných souřadnicích však nikdo nebyl. Biggi se rozhodne, že místo několikrát proletí, když v tom se objeví helikoptéra, která po nich střílí.Biggi se je jen marně snaží setřást.
"Au."ozve se Biggi.
"Biggi, co se děje?."ptá se okamžitě Gabriela.
"Postřelili mě, do ruky a do břicha, nevím, jak dlouho nás dokážu udržet ve vzduchu."řekne Biggi a vzápětí se ozve hlasité pípání.
"Biggi, co to je?"ptá se vylekaně Ralf, kterému se tento zvuk vůbec nelíbí.
"Sestřelili nás, musím nouzově přistát, držte se."zařve Biggi, poté mají události rychlý spád, následuje zmatek končíc obrovskou ránou.
Jako první se probírá Ralf. Otevírá oči, leží několik metrů od BKčka. Ihned si uvědomí, co se stalo a opatrně vstává. Ale náhle ucítí bolest na boku a také ho bolí ruka. Zjišťuje, že ruku má nejspíš zlomenou a na boku má tržnou ránu. Ale i přes to vstane a spatří BKčko, které je rozlomené na dvě části a kabina leží na boku. Jelikož se nouzové přistání příliš nepovedlo a BKčko se skutálelo ze svahu. Kousek od helikoptéry spatří ležící tělo…
Okamžitě poznává Gabrielu. Když je u ní, zjišťuje, že má celou nohu od krve. Ralf začne panikařit. Sehne se nad ni a propleskává ji. "Gabi, prosím prober se, nesmíš umřít, slyšíš? Nesmíš umřít." S těmito slovy hladí Gabrielu po tváři a po vlasech. "Biggi, Biggi, kde je Biggi? Biggi, kde jsi?"vzpomene si Ralf na Biggi a jeho panika zesílí. Vstává a i přes zranění běží k BKčku, čili k tomu, co z něj zbylo. Přes přední sklo uvidí Biggi, ležící bezvládně na straně, na kterou je BKčko převrácené. Byla připoutaná, ale pásy se zpřetrhaly.
"Musím ji odtamtud rychle dostat."řekne si Ralf pro sebe, ale ví, že se zlomenou rukou to nebude lehké. Proto se vrátí ke Gabriele, opět se ji snaží probrat, avšak stále marně. Uvědomí se, že musí zastavit krvácení, jenže lékařská taška se roztrhla a vybavení je poházené všude kolem. Naštěstí Ralf nějaký ten obvaz najde a i nůžky objeví. Rozstřihne Gabriele nohavici a zjišťuje, že od stehna až téměř ke kotníku má tržnou ránu. Ještě najde polštářky, ale dezinfekci ne. Gabriele nohu alespoň trochu ošetří a obváže obvazem. Ví, že ztratila hodně krve, ale i přes to se jí pokouší probrat, sám Biggi jen těžko pomůže. Položí ji do stabilizované polohy a opět ji začne prosit, propleskávat, hladit, když se mu stále nedaří probrat ji, sedne si vedle ní, chytne ji za ruku a stále dokola se slzami v očích opakuje: "Gabi, prosím, musíš se probrat, Biggi tě potřebuje, prosím, prober se." Gabriela, jakoby to slyšela, procitne. Spatří Ralfa, se sklopenou hlavou, držícího její ruku, kterému tečou slzy a stále dokola opakuje jednu a tutéž větu.
"Ralfe."špitne Gabriela. Ralf se na ni podívá.
Gabriela ucítí bolest na noze a zeptá se: "Ralfe, co mám s nohou?"
"Od stehna až dolů máš tržnou ránu, obvázal jsem ti to, ale víc jsem dělat nemohl, vybavení je rozházené všude kolem a ke všemu mám zlomenou ruku. Taky máš tržnou ránu na hlavě, nejspíš budeš mít slabý otřes mozku."řekne Ralf. Gabriela si sedne, motá se jí hlava, ví, že ztratila hodně krve, ale teď s tím nic dělat nemůže.
"Ralfe, kde je Biggi? A jak je na tom?"ptá se Gabriela.
"V kabině, sám ji nevyprostím, potřebuju tě."řekne Ralf. Gabriela překonává bolest a vstává. Gabriela nejdříve Ralfovi zajistí ruku, aby s ní příliš nehýbal, pak se oba vypraví na záchranu Biggi. Vypáčí dveře, Gabi vleze dovnitř, zjišťuje, že Biggi žije, za pomoci Ralfa ji dostávají ven a pokládají na nosítka kousek od helikoptéry.
"Biggi, slyšíš mě."zkouší Gabriela, Biggi je ale v bezvědomí. Gabriela ji poté vyšetřuje.
"Gabi, jak je na tom?"ptá se Ralf.
"Dvě střelná poranění a mám podezření na vnitřní krvácení, také otřes mozku, musí co nejrychleji do nemocnice."řekne Gabriela. "Potřebuju EKG a analgetika."
Ralf se zvedne a jde hledat to, co si Gabriela vyžádala. Když přijde, oznámí: "Taštička s léky se ztratila, nikde jí nemůžu najít a EKG je zde."řekne Ralf a podá EKG Gabriele, ta Biggi okamžitě zapojuje. "Nevypadá to dobře."řekne Gabriela. Ralf zkouší vysílačku, ta však nefunguje.

"Nemůžu tu jenom sedět a přihlížet, jak Biggi umírá."řekne Gabriela. Ralf se mezitím pokouší najít léky, Gabriela pomáhá Biggi dýchat pomocí ambuvaku. Biggi otevře oči, nad sebou spatří Gabrielu. Ta si jejího probuzení všimne a na chvíli odloží ambuvak.
"Co se stalo?"ptá se Biggi.
"Museli jsme nouzově přistát, musíš zůstat v klidu."řekne jí Gabi.
"Bolí mě strašně břicho."řekne Biggi.
"Já vím, Ralf hledá léky, ale nemůže ne najít."řekne Gabriela své kamarádce pravdu. Biggi už nic neříká, je na to příliš slabá, opět zavře oči.
"Mám je."řekne Ralf a přinese taštičku s léky, Gabriela okamžitě Biggi podá potřebná léčiva.
"Ralfe, Biggi má silné vnitřní krvácení, když jí nebudu operovat, zemře nám."řekne po chvíli. Ralf na ni chvíli hledí a pak přikývne, najdou potřebné vybavení a i dezinfekci. Gabriela Biggi podá anestetika a poté začne operovat, Ralf ji asistuje. Operace je v polovině, když se Gabriele zničehonic udělá zle, úplně zbledne. "Gabi, co je?"ptá se vyděšeně Ralf.
Gabriela mu na otázku neodpoví, padne k zemi a zůstane nehybně ležet. Ralf zkouší nahmatat puls, ten slábne. Podívá se ná obvaz, ten je úplně promočen krví, pak se podívá na Biggiino EKG, to také nevypadá příliš přívětivě. "Gabi, prober se, musíš se probrat, jinak Biggi umře!"křičí Ralf na Gabrielu, avšak marně….
Ralf je momentálně vystaven velkému nátlaku, s jednou zlomenou rukou toho příliš nenadělá. Gabrielu se mu nedaří probrat. Když v tom uslyší zvuk přilétající helikoptéry, pak spatří BK. Bere vysílačku a zkouší spojení.
"Ralf pro Medicoptera, slyšíte mě? Přepínám."
"Jasně a zřetelně."ozve se z vysílačky Thomasův hlas.
To už BKčko přistává kousek od něho a Petr s Michaelem okamžitě vybíhají, nakonec vyběhne i Thomas. Michael jde okamžitě k Biggi, Ralf je v šoku, drmolí jedno přes druhé a tak se z toho Michael nic moc nedozví.
"Thomasi, postarej se o Ralfa."řekne Michael.
Thomas jde k Ralfovi a řekne: "Pojď, Ralfe, Michael s Petrem to zvládnou." A Ralfa i přes protest odvádí kousek dál. Za pět minut se ve vzduchu objeví další záchranná helikoptéra, která přistává vedle BKčka a z ní vybíhá zdravotník s lékařem, ti si berou na starost Gabrielu.
"My letíme, pacientka je stabilizovaná."řekne lékař z druhého záchranného týmu, dávají Gabrielu na nosítka a nesou ji do helikoptéry. Lékař se zastaví ještě u Ralfa.
"Chcete letět s námi?"ptá se. Ralf přikývne a letí s nimi.
Michael s Petrem mezitím bojují o Biggiin život. "Thomasi, defbrilátor, rychle!"zakřičí Michael a Thomas mu okamžitě přinese to, co žádá.
"Nabít na 200 a pal….nic, ještě jednou na 200 a pal… dobře máme ji zpět."řekne Michael, dokončí potřebné úkony a řekne: "Thomasi, rychle do nemocnice." Naloží Biggi do helikoptéry a už jsou na cestě.
"Jak to s ní vypadá?"ptá se Thomas.
"Není to moc dobré, ale snad přežije, doba letu?"řekne Michael.
"Doba letu do nejbližší nemocnice pětadvacet minut."odpoví Thomas a dál se soustředí na pilotování, zatímco Michael s Petrem udržují Biggi při životě. Za letu jí musejí ještě jednou resuscitovat. Naštěstí už přistávají u nemocnice a Biggi si převezme tým lékařů, okamžitě s ní jedou na sál. Thomas vypne motory a pak jdou i s Petrem a Michaelem na chodbu před sáli čekat, jak operace dopadne. Po chvíli se na chodbě objeví i Ralf, zranění na boku má už ošetřené a na ruce má sádru.
"Jak jsi na tom?"ptá se ho Petr
"Mám jenom zlomenou ruku a malou tržnou ránu." Odpoví Ralf.
"A Gabriela?"zeptá se Michael.
"Bylo to jen tak tak, ztratila hodně krve, má velkou tržnou ránu na noze, tu jí zašili, taky otřes mozku, bude tu několik dní na pozorování, ale bude zase v pořádku. A Biggi?"řekne Ralf.
"Nevypadá to s ní dobře, teď je na operačním sále."odpoví Michael.
Pak panuje ticho, nikdo nemá chuť mluvit, všichni vyčkávají, co se bude dít. Za půl hodiny se na chodbě objeví Max s Ebelsiederem, Michael jim všechno řekne. Nakonec i ti si sednou na židle a čekaj. Po dvou hodinách ze sálu vyleze lékař, jeho výraz je vážný.
"Dělali jste, co jste mohli, pacientka však ztratila hodně krve,…"začne lékař, ve všech trhne. "Bylo to o fous, ale pacientka přežije."oznámí. Všichni se radostí začnou objímat. "Děkuji, kolego."poděkuje Michael. "Můžeme za ní?"zeptá se.
"Ne, dnes ne, zatím je ještě po operaci v umělém spánku, přes noc stráví na jednotce intenzivní péče a pokud vše půjde tak jak má, zítra už vás za ní pustím."odpoví lékař a odchází.


Další den Biggi dali na pokoj s Gabrielou, stav obou se lepší. Kolegové je hned odpoledne přišli navštívit. Ale nestrávili tam příliš času, protože holky potřebují odpočinek. Gabrielu propustili už za týden a Biggi za týden a půl do domácí péče.
Gabriela s Ralfem o sebe střídavě pečují, jelikož jsou oba prozatím na neschopence. A Biggi? O tu pečuje Thomas, ale už za týden se chystají do práce, základna momentálně funguje jen na půl.
Jak Biggi, tak i Ralf a Gabriela se náramně těší, až opět sednou do jejich miminka a budou zachraňovat lidské životy, i když už to byla jejich druhá havárie, stále mají touhu zachraňovat…..

Velká prezentace Medicopter - malá ukázka

20. srpna 2013 v 15:34 | Lucinecqua |  Zprávy a novinky, co se připravuje a na čem se pracuje
Velká prezentace o Medicopteru už se blíží ke svému konci, snad ji do konce srpna stihnu. Zatím vám přináším malou ochutnávku v podobě několika obrázků. MrkajícíAkce bez konce - povídka na přání - 5. část-závěr

20. srpna 2013 v 13:00 | Lucinecqua |  Akce bez konce
"Dělali jste, co jste mohli, pacientka však ztratila hodně krve,…"začne lékař, ve všech trhne. "Bylo to o fous, ale pacientka přežije."oznámí. Všichni se radostí začnou objímat. "Děkuji, kolego."poděkuje Michael. "Můžeme za ní?"zeptá se.
"Ne, dnes ne, zatím je ještě po operaci v umělém spánku, přes noc stráví na jednotce intenzivní péče a pokud vše půjde tak jak má, zítra už vás za ní pustím."odpoví lékař a odchází.


Další den Biggi dali na pokoj s Gabrielou, stav obou se lepší. Kolegové je hned odpoledne přišli navštívit. Ale nestrávili tam příliš času, protože holky potřebují odpočinek. Gabrielu propustili už za týden a Biggi za týden a půl do domácí péče.
Gabriela s Ralfem o sebe střídavě pečují, jelikož jsou oba prozatím na neschopence. A Biggi? O tu pečuje Thomas, ale už za týden se chystají do práce, základna momentálně funguje jen na půl.
Jak Biggi, tak i Ralf a Gabriela se náramně těší, až opět sednou do jejich miminka a budou zachraňovat lidské životy, i když už to byla jejich druhá havárie, stále mají touhu zachraňovat…..

Akce bez konce - povídka na přání - 4. část

19. srpna 2013 v 13:00 | Lucinecqua |  Akce bez konce
Ralf je momentálně vystaven velkému nátlaku, s jednou zlomenou rukou toho příliš nenadělá. Gabrielu se mu nedaří probrat. Když v tom uslyší zvuk přilétající helikoptéry, pak spatří BK. Bere vysílačku a zkouší spojení.
"Ralf pro Medicoptera, slyšíte mě? Přepínám."
"Jasně a zřetelně."ozve se z vysílačky Thomasův hlas.
To už BKčko přistává kousek od něho a Petr s Michaelem okamžitě vybíhají, nakonec vyběhne i Thomas. Michael jde okamžitě k Biggi, Ralf je v šoku, drmolí jedno přes druhé a tak se z toho Michael nic moc nedozví.
"Thomasi, postarej se o Ralfa."řekne Michael.
Thomas jde k Ralfovi a řekne: "Pojď, Ralfe, Michael s Petrem to zvládnou." A Ralfa i přes protest odvádí kousek dál. Za pět minut se ve vzduchu objeví další záchranná helikoptéra, která přistává vedle BKčka a z ní vybíhá zdravotník s lékařem, ti si berou na starost Gabrielu.
"My letíme, pacientka je stabilizovaná."řekne lékař z druhého záchranného týmu, dávají Gabrielu na nosítka a nesou ji do helikoptéry. Lékař se zastaví ještě u Ralfa.
"Chcete letět s námi?"ptá se. Ralf přikývne a letí s nimi.
Michael s Petrem mezitím bojují o Biggiin život. "Thomasi, defbrilátor, rychle!"zakřičí Michael a Thomas mu okamžitě přinese to, co žádá.
"Nabít na 200 a pal….nic, ještě jednou na 200 a pal… dobře máme ji zpět."řekne Michael, dokončí potřebné úkony a řekne: "Thomasi, rychle do nemocnice." Naloží Biggi do helikoptéry a už jsou na cestě.
"Jak to s ní vypadá?"ptá se Thomas.
"Není to moc dobré, ale snad přežije, doba letu?"řekne Michael.
"Doba letu do nejbližší nemocnice pětadvacet minut."odpoví Thomas a dál se soustředí na pilotování, zatímco Michael s Petrem udržují Biggi při životě. Za letu jí musejí ještě jednou resuscitovat. Naštěstí už přistávají u nemocnice a Biggi si převezme tým lékařů, okamžitě s ní jedou na sál. Thomas vypne motory a pak jdou i s Petrem a Michaelem na chodbu před sáli čekat, jak operace dopadne. Po chvíli se na chodbě objeví i Ralf, zranění na boku má už ošetřené a na ruce má sádru.
"Jak jsi na tom?"ptá se ho Petr
"Mám jenom zlomenou ruku a malou tržnou ránu." Odpoví Ralf.
"A Gabriela?"zeptá se Michael.
"Bylo to jen tak tak, ztratila hodně krve, má velkou tržnou ránu na noze, tu jí zašili, taky otřes mozku, bude tu několik dní na pozorování, ale bude zase v pořádku. A Biggi?"řekne Ralf.
"Nevypadá to s ní dobře, teď je na operačním sále."odpoví Michael.
Pak panuje ticho, nikdo nemá chuť mluvit, všichni vyčkávají, co se bude dít. Za půl hodiny se na chodbě objeví Max s Ebelsiederem, Michael jim všechno řekne. Nakonec i ti si sednou na židle a čekaj. Po dvou hodinách ze sálu vyleze lékař, jeho výraz je vážný.
"Dělali jste, co jste mohli, pacientka však ztratila hodně krve,…"začne lékař, ve všech trhne.

Pokec (od 19.8. 2013)

19. srpna 2013 v 8:53 | Lucinecqua |  Pokec :-D - pokud si chcete popovídat o Medicopteru 117, jste zde správně
Chcete si popovídat o Medicopteru, či se na něco zeptat ohledně blogu, povídek, či Medicopteru, pište do komentářů nebo na mail lucinecqua.com@seznam.cz a jako předmět uveďte MC-pokec. Mrkající

Akce bez konce - povídka na přání - 3. část

18. srpna 2013 v 13:00 | Lucinecqua |  Akce bez konce
"Nemůžu tu jenom sedět a přihlížet, jak Biggi umírá."řekne Gabriela. Ralf se mezitím pokouší najít léky, Gabriela pomáhá Biggi dýchat pomocí ambuvaku. Biggi otevře oči, nad sebou spatří Gabrielu. Ta si jejího probuzení všimne a na chvíli odloží ambuvak.
"Co se stalo?"ptá se Biggi.
"Museli jsme nouzově přistát, musíš zůstat v klidu."řekne jí Gabi.
"Bolí mě strašně břicho."řekne Biggi.
"Já vím, Ralf hledá léky, ale nemůže ne najít."řekne Gabriela své kamarádce pravdu. Biggi už nic neříká, je na to příliš slabá, opět zavře oči.
"Mám je."řekne Ralf a přinese taštičku s léky, Gabriela okamžitě Biggi podá potřebná léčiva.
"Ralfe, Biggi má silné vnitřní krvácení, když jí nebudu operovat, zemře nám."řekne po chvíli. Ralf na ni chvíli hledí a pak přikývne, najdou potřebné vybavení a i dezinfekci. Gabriela Biggi podá anestetika a poté začne operovat, Ralf ji asistuje. Operace je v polovině, když se Gabriele zničehonic udělá zle, úplně zbledne. "Gabi, co je?"ptá se vyděšeně Ralf.
Gabriela mu na otázku neodpoví, padne k zemi a zůstane nehybně ležet. Ralf zkouší nahmatat puls, ten slábne. Podívá se ná obvaz, ten je úplně promočen krví, pak se podívá na Biggiino EKG, to také nevypadá příliš přívětivě. "Gabi, prober se, musíš se probrat, jinak Biggi umře!"křičí Ralf na Gabrielu, avšak marně….

Akce bez konce - povídka na přání - 2. část

17. srpna 2013 v 13:00 | Lucinecqua |  Akce bez konce
Okamžitě poznává Gabrielu. Když je u ní, zjišťuje, že má celou nohu od krve. Ralf začne panikařit. Sehne se nad ni a propleskává ji. "Gabi, prosím prober se, nesmíš umřít, slyšíš? Nesmíš umřít." S těmito slovy hladí Gabrielu po tváři a po vlasech. "Biggi, Biggi, kde je Biggi? Biggi, kde jsi?"vzpomene si Ralf na Biggi a jeho panika zesílí. Vstává a i přes zranění běží k BKčku, čili k tomu, co z něj zbylo. Přes přední sklo uvidí Biggi, ležící bezvládně na straně, na kterou je BKčko převrácené. Byla připoutaná, ale pásy se zpřetrhaly.
"Musím ji odtamtud rychle dostat."řekne si Ralf pro sebe, ale ví, že se zlomenou rukou to nebude lehké. Proto se vrátí ke Gabriele, opět se ji snaží probrat, avšak stále marně. Uvědomí se, že musí zastavit krvácení, jenže lékařská taška se roztrhla a vybavení je poházené všude kolem. Naštěstí Ralf nějaký ten obvaz najde a i nůžky objeví. Rozstřihne Gabriele nohavici a zjišťuje, že od stehna až téměř ke kotníku má tržnou ránu. Ještě najde polštářky, ale dezinfekci ne. Gabriele nohu alespoň trochu ošetří a obváže obvazem. Ví, že ztratila hodně krve, ale i přes to se jí pokouší probrat, sám Biggi jen těžko pomůže. Položí ji do stabilizované polohy a opět ji začne prosit, propleskávat, hladit, když se mu stále nedaří probrat ji, sedne si vedle ní, chytne ji za ruku a stále dokola se slzami v očích opakuje: "Gabi, prosím, musíš se probrat, Biggi tě potřebuje, prosím, prober se." Gabriela, jakoby to slyšela, procitne. Spatří Ralfa, se sklopenou hlavou, držícího její ruku, kterému tečou slzy a stále dokola opakuje jednu a tutéž větu.
"Ralfe."špitne Gabriela. Ralf se na ni podívá.
Gabriela ucítí bolest na noze a zeptá se: "Ralfe, co mám s nohou?"
"Od stehna až dolů máš tržnou ránu, obvázal jsem ti to, ale víc jsem dělat nemohl, vybavení je rozházené všude kolem a ke všemu mám zlomenou ruku. Taky máš tržnou ránu na hlavě, nejspíš budeš mít slabý otřes mozku."řekne Ralf. Gabriela si sedne, motá se jí hlava, ví, že ztratila hodně krve, ale teď s tím nic dělat nemůže.
"Ralfe, kde je Biggi? A jak je na tom?"ptá se Gabriela.
"V kabině, sám ji nevyprostím, potřebuju tě."řekne Ralf. Gabriela překonává bolest a vstává. Gabriela nejdříve Ralfovi zajistí ruku, aby s ní příliš nehýbal, pak se oba vypraví na záchranu Biggi. Vypáčí dveře, Gabi vleze dovnitř, zjišťuje, že Biggi žije, za pomoci Ralfa ji dostávají ven a pokládají na nosítka kousek od helikoptéry.
"Biggi, slyšíš mě."zkouší Gabriela, Biggi je ale v bezvědomí. Gabriela ji poté vyšetřuje.
"Gabi, jak je na tom?"ptá se Ralf.
"Dvě střelná poranění a mám podezření na vnitřní krvácení, také otřes mozku, musí co nejrychleji do nemocnice."řekne Gabriela. "Potřebuju EKG a analgetika."
Ralf se zvedne a jde hledat to, co si Gabriela vyžádala. Když přijde, oznámí: "Taštička s léky se ztratila, nikde jí nemůžu najít a EKG je zde."řekne Ralf a podá EKG Gabriele, ta Biggi okamžitě zapojuje. "Nevypadá to dobře."řekne Gabriela. Ralf zkouší vysílačku, ta však nefunguje.

Akce bez konce - povídka na přání - 1. část

16. srpna 2013 v 13:00 | Lucinecqua |  Akce bez konce
Povídka na přání s názvem Akce bez konce

"BK-117" napsal: Prosím chtěl bych nějakou povídky o B týmů (Biggi, Gabi, Ralf), aby se zranili, když poletí z akce a Biggi by byla na tom nejhůř. Dík

Poklidnou službu přeruší zásah, na první pohled obyčejný zásah v horách, avšak další události ho změní….

Tým B má akci v horách, zraněný horolezec, na daných souřadnicích však nikdo nebyl. Biggi se rozhodne, že místo několikrát proletí, když v tom se objeví helikoptéra, která po nich střílí.Biggi se je jen marně snaží setřást.
"Au."ozve se Biggi.
"Biggi, co se děje?."ptá se okamžitě Gabriela.
"Postřelili mě, do ruky a do břicha, nevím, jak dlouho nás dokážu udržet ve vzduchu."řekne Biggi a vzápětí se ozve hlasité pípání.
"Biggi, co to je?"ptá se vylekaně Ralf, kterému se tento zvuk vůbec nelíbí.
"Sestřelili nás, musím nouzově přistát, držte se."zařve Biggi, poté mají události rychlý spád, následuje zmatek končíc obrovskou ránou.

Jako první se probírá Ralf. Otevírá oči, leží několik metrů od BKčka. Ihned si uvědomí, co se stalo a opatrně vstává. Ale náhle ucítí bolest na boku a také ho bolí ruka. Zjišťuje, že ruku má nejspíš zlomenou a na boku má tržnou ránu. Ale i přes to vstane a spatří BKčko, které je rozlomené na dvě části a kabina leží na boku. Jelikož se nouzové přistání příliš nepovedlo a BKčko se skutálelo ze svahu. Kousek od helikoptéry spatří ležící tělo…


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)