Září 2013

Závislost - 10.část

10. září 2013 v 0:10 | Lucinecqua |  Závislost
(Karin) Okamžitě jsme běželi do koupelny a spatřili ho, Enrica ležícího na zemi s jedním vyhrnutým rukávem, v druhé ruce držícího injekční stříkačku. Max dostal za úkol odvést Biggi vedle. Petr už přinášel tašky první pomoci. Já, Petr a a Mark jsme se sehnuli k Enricovi, ruce měl celé zjizvené od vpichů. Byl to šok vidět takhle našeho kolegu a kamaráda. Sakra, proč jsme na to nepřišli dřív? Nevím, asi jsme to podvědomě tušili, ale nevěřili tomu, teď už je pozdě. Mark zapojoval Enrica na přístroje, Petr zaváděl kanylu, kterou musel zavést do nohy. Já jsem se mezitím snažila Enrica probrat. Thomas měl na starost hlídat, pokud by se Enrico probral, protože nemůžeme vědět, jak zareaguje.
Enricovi jsme dali Ringerův roztok, nic jiného mu zatím dát nemůžeme, nevíme, co si vzal a jaké množství. Teď nás čeká těžké rozhodování, odvézt Enrica do nemocnice, kde mu pomohou a zbaví se závislosti pod odborným dohledem. A nebo se snažit, aby se to nikdo nedozvěděl a snažit se Enricovi pomoct vlastní cestou, která nemusí být úspěšná, může být nebezpečná, složitá, ale je větší šance, že ho nevyhodí, protože nikdo jiný krom nás by se to nedozvěděl. Poprvé netušíme, co máme dělat a jak se máme zachovat, je to strašná bezmoc. Odvézt Enrica do nemocnice a zničit nejspíš jeho kariéru, vztahy, pohled na svět, nebo druhou možnost a riskovat tím jeho život. Vždyť já ani Mark nemůžeme přesně určit, co mu vlastně je, jestli je pod vlivem drog nebo jestli je intoxikovaný, některé drogy můžou vraždit i několik hodin po použití. Ale počítáme s tím, že si vzal morfium, jistí si však nejsme.

Stále sedí u Enrica a rozhodují se, co udělají, mohou si vybrat jen jednu možnost.
"Maxi, pojď sem i s Biggi."zavolala Karin na Maxe. Ten okamžitě přišel. Konečně mohla jít Biggi k Enricovi, všimla si jeho rukou, hned jí to začalo dávat smysl, hned pochopila Enricovo podivné chování. Sedla si k němu a začala ho hladit. Thomas stále hlídal Enrica, jestli se neprobírá.
"Co s ním je, bude v pořádku?"zeptala se Biggi a nepřítomně se podívala na Karin.
"Biggi, nechvátej, proto jsme vás sem zavolali, všechno se dozvíš."odpověděl Mark.

Debata mohla začít. "Momentálně přesně nevíme, jak na tom je, měl by být mimo ohrožení života, ale potřebujeme se dohodnout o dalších postupech."začal opatrně Mark a přitom se soucitně podíval na Biggi.
" A jak to, že je v bezvědomí?"okamžitě zareagovala Biggi.
"Je pod vlivem drog a musíme doufat, že si nevzal příliš velkou dávku, protože to se nemusí projevit hned, ale klidně několik hodin poté."odpověděla Karin na Biggiinu otázku.
"Máme dvě možnosti, buď odvézt Enrica do nemocnice, kde podstoupí odvykací léčbu, ale nevíme přesně, co by ho čekalo potom. Anebo máme druhou možnost - tou je snažit se mu pomoci bez toho, aniž by se o tom dozvědělo příliš mnoho lidí. To znamená léčit ho bez odborníků a bez léčebny a doufat, že se závislosti zbaví."řekla Karin možnosti, které mají.
Ještě asi půl hodiny se diskutovalo a nakonec dospěli k závěru, že se budou řídit druhou možností. "Dobře, zkusíme to, ale musíme si uvědomit, že to bude běh na dlouhou trať."dokončil debatu Mark a vyměnit sáček s Ringerovým roztokem.
" Petře podej mi prosím izotermickou fólii. Musíme ho přikrýt." přikázal Mark. Petr mu podal fólii a Mark Enrica pečlivě přikryl.

Závislost - 9.část

9. září 2013 v 0:09 | Lucinecqua |  Závislost
Petr nastoupil a už letí na místo zásahu. Marka už to naštvalo a hledá, kam Enrico zmizel, Thomas hledá s ním. Ale nemůžou ho nikde najít.

"To už vážně přesáhlo mojí trpělivost."začal se rozčilovat Mark.
Nakonec se Enrico zničehonic objeví, s vysvětlením: "Promiňte, ale nebylo mi dobře, tak jsem si vzal nějaký prášek a tvrdě jsem usnul." Mark ani Thomas mu nevěřili, ale co jiného zbývalo.


Dny plynuly a s Enricem to bylo čím dál horší.
Enrico ztratil zájem o práci, do práce přišel, jen když se mu to hodilo a pak zase někam zmizel. Domů také moc nechodil a dokázal se rozčílit kvůli maličkosti. Někdy je i agresivní a vyhýbá se lidem. Mark mu zařídil neplacené volno a tak základna fungovala jen napůl, protože neměli náhradního zdravotníka.


(Karin) Vidím Enrica, vyjímečně je tu a už se zase chystá někam zmizet, momentálně vychází z místnosti, kde jsou uskladněny léky, co tam asi dělal? "Enrico!"volám na něj a jdu k němu, "potřebuju s tebou mluvit."
"Co je zase?"zeptal se znuděně Enrico.
"Pojď hned se mnou."rozkázala jsem mu. Neodmítl, jak jsem si myslela a následoval mě. Zavedla jsem ho do Höpplerovi kanceláře, kde nikdo nebyl.
"Enrico, co se to s tebou děje? Poslední dobou se chováš podivně. Je ti dobře?" zeptala jsem se ho. On se na mě podíval, až teď jsem si všimla, že má strašně malé zorničky. "Enrico, nejedeš v ničem?" Zase neodpověděl. "Enrico, já tě chci pomoc. Zajdi si k doktoru nebo se nech vyšetřit buď ode mě, nebo od Marka."navrhla jsem mu, vím, že s ním není něco v pořádku. Pokývl hlavou a odešel. Celkem mě zajímá, co dělal ve skladu, když tašky s léky jsou doplněné, ráno je Petr kontroloval a Enrico tam určitě nešel kvůli tomu, aby doplnil tašky, protože vůbec nemá o nic zájem. Vejdu do skladu a všechno prohlížím, otevírám všechny skřínky s léky a hledám, jestli některý nechybí, očekávám a doufám, že nic chybět nebude. Ale s hrůzou zjišťuji, že chybí morfium. Když ho tu bylo ještě dost, to není možný. Chvilku hledím na prázdné místo a pak jdu za Markem a všechno mu povím. Ten chvilku neví, co má říct a jak má zareagovat. Po chvilce z něj vypadne: "Musíme s ním promluvit, kde je" Domlouváme se, co mu řekneme, když v tom náš rozhovor přeruší Biggi, která vběhla do místnosti: "Pojďte, rychle, Enrico leží v koupelně na zemi a vůbec se nehýbe!"křičela na nás zoufale.

Závislost - 8.část

8. září 2013 v 0:08 | Lucinecqua |  Závislost
Po několika měsících po léčbě:

"Kde je Enrico?"zeptala se Karin.
"Já nevim, odešel včera večer a od té doby jsem ho neviděla, zkoušela jsem mu několikrát volat, ale nebere telefon."odpověděla Biggi.
Asi po půl hodině vstoupil Enrico, vypadal nějak divně, Biggi se ho okamžitě ptala: "Ahoj miláčku, kde jsi byl?"
"To tě nemusí zajímat."odpověděl nevrle Enrico a odešel se převléci.
Biggi vůbec nevěděla co Enricovi udělala, smutně si sedla na židli. Karin se jí snažila uklidnit, ale marně. "Od té doby, co ho propustili z léčebny je to s ním horší a horší. Vůbec nevím co se s ním děje. Často večer nebývá doma, chodí pozdě do práce a chová se ke mně strašně. Ještě, že je Höppler na nějaké jeho pracovní cestě, jinak už by ho dávno vyhodil. Ale Markovi (dočasně zastupuje Höpplera)se to už taky nelíbí. Když chci s ním promluvit, jakýkoliv rozhovor odmítá."stěžovala si Biggi.
"No, na to tě nic moc neřeknu, ale možná to má z té léčby, bylo toho na něj moc. Byl na pokraji smrti, unesli ho, dávali mu drogy, byl ve strašných podmínkách - na to člověk jen tak nezapomene. K tomu ta závislost a ta léčebna, to není nic příjemného, byla jsem tam asi dva měsíce na praxi, tak vím, co to obnáší. Ale ono to zase bude v pohodě, uvidíš."snažila se Karin Biggi uklidnit.
Biggi se usmála: "To doufám, už aby to bylo."
Otevřou se dveře a vstoupí Mark: "Holky, už je tu Enrico?"
"Jo převléká se."odpoví Karin.
"No konečně, já myslel, že si vzal neohlášenou dovolenou."řekl Mark.
"Kde je Petr a Thomas?"zeptala se Biggi.
"Hrajou s Maxem turnaj, kde jinde by byli."odvětí Mark.
"Ty si nás tu hlídáš jako ovce ve stádě."namítla Karin a Biggi s Markem se začali smát.
Ozývá se centrála, tým B má zásah, Biggi je hned v helikoptéře, Karin přibíhá ale Enrico nikde. "Sakra, kde zase je?"namítla Biggi.
"Nevím, ale nemáme čas. Letí s námi Petr. Pak nám to chlapec vysvětlí."řekla Karin.

Medicopter 117 - zřícení BK

7. září 2013 v 16:00 | Lucinecqua |  videa
Medicopter 117 - zřícení BK
Jedná se o sestřih, poznáte z kterých dílů? :-)Ke stažení na ulož.to "zde"

Závislost - 7.část

7. září 2013 v 0:07 | Lucinecqua |  Závislost
"Biggi, uklidni se, jen usnul a to je dobře, nabere síly."uklidňuje Karin svoji kamarádku.
Biggi opět hodila na Karin nenávistný pohled a chystala se, že se na ní vrhne, Petr jí naštěstí pořád držel.
"Karin, dej jí to."přikáže Mark. Karin nechtěla, je to její nejlepší kamarádka, nemůže jí jen tak uspat, místo toho aby jí řekla nějaká vlídná slova, podruhé už nechtěla. Už poprvé, i když to bylo jen s prášky, jí to dalo dost zabrat, ale toto, dát jí jen tak injekci, to nechtěla.
"Karin musíš, je to pro její dobro, má nervy na dranz a je v šoku, Petr už jí dlouho neudrží, tím jí neublížíš."přemlouvá svoji kolegyni Mark.
"Ale Marku, já nemohu, já prostě nemohu, to je i na mě moc."vysvětluje Karin.
"Musíš, já jí dlouho neudržím."ozve se Petr.
Biggi to slyšela a když viděla, že se k ní přibližuje Karin s injekcí v ruce, začala: "Karin, prosim ne, já chci být s Enricem, prosím, prosím, já nechci, aby jste mi taky …"tuto větu nedořekla, pouze se dívala na Karin.
Karin se už chystala jí injekci píchnout a Biggi už se ani nebránila, pouze se na Karin koukala a pomalu jí stékaly slzy po tváři, Karin také začaly stékat slzy po tvářích, řekla: "Ne, já jí nic dávat nebudu, beru si jí na svědomí, je to moje nejlepší kámoška a nemůžu jí toto udělat."a zavřela injekci a dala jí zpět do tašky. Biggi se na ni usmála a omluvila se. Konečně dolétli do nemocnice, tam si Enrica převzali lékaři.

Poté se dozvěděli, že Enrico musí jít na léčení, únosci mu totiž dávali několik druhů silných drog, tak by už sám nepřestal, tak nastoupil na léčení, které trvalo čtyři týdny. Enrico se závislosti zbavil a mohl opět nastoupit do práce.


Ale to není konec, ještě nikdo netuší, co nastane…

Závislost - 6.část

6. září 2013 v 0:06 | Lucinecqua |  Závislost
Sebrali se a vrátili se k ostatním, Biggi se na ně podívala, všimla si jejich tajného rozhovoru a toho, že Enricovi nedali zatím žádné léky.
"Co je s ním?"zeptala se Biggi se slzami v očích.
"My, my…"začala Karin.
"My mu nemůžeme zatím nějak pomoc, dávali mu drogy a nevíme, co přesně."dokončil větu Mark, avšak nerad.

"Víme jen, že ztratil hodně krve, tak musí rychle do nemocnice."řekla Karin. Dali Enrica na nosítka a naložili do helikoptéry, Karin to šla ještě vyřídit policistům a poté letěli.

V helikoptéře se Enrico probral, stále byl pod vlivem drog, Biggi, která ho pořád hladila se na něj usmála. Enrico však úsměv neoplácel, jen se na ni koukal s ustrašeným výrazem a z očí bylo poznat, že má strach. Neuvědomoval si kde je, začal šmatat po injekci, ale žádnou nenahmatal.
"Enrico, co se děje, poznáváš nás?"zareagoval Petr. Enrica to zneklidňovalo, pořád se rozhlížel, pak se podíval na Biggi a chvíli se na ni díval, to ho trochu uklidnilo. Ale sotva se podíval nikam jinam, začal být zase neklidný. Mark věděl, co dokáže člověk pod vlivem drog a měl strach, aby Enrico něco neudělal, byl to přeci jeho kamarád a nemůže se k němu chovat jako by byl cizí.
"Za čtvrt hodinky jsme v nemocnici."informuje Thomas své kolegy. Mark věděl, že Enrico může do čtvrt hodiny něco provést.
" Karin, dáme mu něco na uklidnění."řekne Mark ke Karin. Karin se na něj podívala, ale začala připravovat potřebnou dávku léků.
"Ale vždyť jste říkali, že mu nemůžete nic dát, protože by jste mu mohli ublížit." Reagovala okamžitě Biggi.
"Podívej se na něj, jak je neklidnej, to si spíš ublíží první on sám."vysvětlil Mark.
"Ne, nic mu nebudete dávat, já nemíním aby jste ho zabili."nesouhlasí Biggi s jeho nápadem.
"Biggi, tohle mu neublíží."snaží se to Karin Biggi vysvětlit.
Biggi hodila na Karin nenávistný pohled a přemýšlela, jak tomu zabrání, nemůže dovolit, aby se Enricovi něco stalo, nemůže dovolit, aby mu Karin dala tu injekci. Biggi po Karin bezmyšlenkovitě skočila a chtěla jí vzít injekci. Petr rychle zareagoval a snažil se Biggi chytnout. To se mu naštěstí podařilo, ale Biggi se pořád bránila, nechtěla, aby píchli Enricovi injekci, nechtěla, aby mu ublížili. Začala brečet a křičet, Mark vzal jinou injekční stříkačku a dal do ní lék na uspání. Enrico si všim injekce, kterou držel Mark a sáhl po ní, už jí měl v ruce, naštěstí ho Mark včas zastavil. Mark podal injekci Karin a Karin zas Markovi injekci s lékem na uklidnění, to Mark píchnul Enricovi, Enrico se trochu uklidnil a začal usínat.
Biggi okamžitě zareagovala: "Vy jste ho zabili, vrahové. Enrico, co je s tebou?"


Závislost - 5.část

5. září 2013 v 0:05 | Lucinecqua |  Závislost
Nikdo se dlouho neozýval, všichni trnuli hrůzou, únosci se znova ozvali až po několika dnech:
Znova telefon, zvedl ho zas Petr: "Tak důkaz, že Váš kolega žije jsem vám už poslal. A teď chci peníze. Tak je naskládejte zase do kovového kufříku, zase se ozvu." a znova zavěsil . Vzduch byl plný napětí a všichni čekali, jen na jedno, až zazvoní telefon. Když náhle na základnu přijel jeden z policistů, přiběhl dovnitř do základny a řekl: "Ti tři, jak jsme zatli včera, promluvili a prozradili, kde skrývají Enrica. Je to v zahrádkářské kolonii, tam jsou podzemní tunely a tam se ukrývají." To byla potěšující zpráva pro všechny na základně.

Když dojeli do zahrádkářské kolonie, vpadla tajná jednotka dovnitř. Dva chlápky zatkli, než stačili něco podniknout, ale jejich šéf jim utekl, vzal injekci a běžel k Enricovi. Policajti za nim. Venku stáli taky policajti a museli hlídat tým záchranářů, aby někdo z nich neztratil nervy a neběžel dovnitř, věděli, že by pro svého kolegu udělali cokoliv.
Šéf gangsterů odemkl dveře k Enricovi a vstoupil, přiblížil se k němu a chytl ho kolem krku a postavil a držel ho na nohou a injekci měl u jeho krku a používal ho jako ochranný štít: "Teď jestli se ke mně někdo z vás přiblíží, tak mu dám tu injekci, je v ní obsažena smrtelná dávka." řekl a blížil se k policistům, Enrica pořád držel. Policajti mu pomalu uvolňovali cestu.

Thomasovi praskly nervy, sebral všechnu sílu a praštil policistu, který ho držel, pak rychle utíkal směrem ke vchodu, ostatní policisté se ho snažili zadržet, ale marně, Thomas byl rychlejší, běžel rychle za kroky, které slyšel. Náhle se ocitl někde v chodbě, podíval se za roh a uviděl, jak nějaký chlap tahá Enrica, byl z opačné strany, než byli policisté. Chvilku sledoval situaci, pak vzal kus nějakého kůlu, který uviděl a připlížil se k chlapovi, který držel Enrica a vší silou ho přetáhl po hlavě, věděl, že riskuje Enricův život, ale nic jiného mu nezbylo. Chlap se sklácel k zemi, injekce taky spadla, Enrico naštěstí spadnul těsně vedle injekce, ale byl jako hadrová panenka. Policajti zatkli šéfa gangsterů a Thomas zavolal Karin, Marka, Petra a Biggi, že mají okamžitě přijít. Thomas si řekl, že je to moc dlouho, vzal Enrica na záda a když byl v půlce cesty, potkal ostatní, ti mu Enrica pomohli vynést ven na světlo, tam Enrica okamžitě položili a Karin s Markem ho začali ošetřovat.


Biggi ho hladila po hlavě, když mu Mark chtěl zavést kanylu, všiml si vpichů na rukou a řekl: "Karin, pojď, prosím tě." Karin poslechla a šla s Markem stranou.
"Všimla sis toho na těch rukou?"řekne Mark.
"Bohužel, myslíš si to co já?"odvětí Karin.
"Jo, dávali mu drogy."řekne Mark.

Závislost - 4.část

4. září 2013 v 0:04 | Lucinecqua |  Závislost
Když dorazila policie na základnu, vše jim to řekli a nezbývalo nic jiného, než čekat do dalšího dne. Všichni spali na základně i Max s Höpplerem.


Ráno Enrica přepadli silné bolesti, měl křeče, ale nevěděl z čeho, pak si uvědomil, že mu nedali injekci a došlo mu, co mu píchají, došlo mu, že mu dávají pravděpodobně silné drogy. Ale jeho tělo ho neposlouchalo, začal křičet o pomoc, jeho tělo chtělo další dávku, on ale ne. Ale neubránil se, prostě křičel, věděl, že někdo z těch chlapů přijde.
Taky, že přišel jeden z nich, a když Enrica uviděl, jak se svírá v bolestech okamžitě běžel pro šéfa. Šéf přišel k Enricovi, Enrico ho moc nevnímal, jen prosil o pomoc. Šéf gangsterů se na Enrica chvíli díval a pak odešel, nechal ho tam v bolestech.


Znova zvonil telefon, tentokrát ho zvedl Petr: "Aby jste neřekli, že jsem někdo neférovej, tak vám na mobil pošlu video a na něm uvidíte, že Váš kolega ještě žije." a neznámý hlas znova zavěsí. Píp, píp- zapípal mobil a přišla MMS s videem, Petr ho otevřel a dal mobil doprostřed na stůl. Když na videu uviděli Enrica, svírajícího se v obrovských bolestech, dostali o něj strach.


"Prosim, pomozte mi!" křičel Enrico, žádal je o pomoc, po hodině v ukrutných bolestech konečně přišel jeden z chlápků a měl injekci. Ale nepíchl mu ji, dal ji vedle něho a odešel. Enrico pochopil, že to nechali na něm. Enrico nevěděl co, má-li si injekci píchnout a zbavit se ukrutných bolestí, nebo to nechat a dál zápasit ze svým tělem. Sice nerad, ale rozhodl se pro první možnost, vzal injekci do ruky a píchl si jí. Po chvilince se mu ulevilo, bolest zmizela a on se zase dostal do toho zajímavého stavu, do stejného, jako po předchozí injekci. Injekce už mu nepíchali, začali mu je tam jen pokládat a Enrico si na to začal zvykat.

Závislost - 3.část

3. září 2013 v 0:03 | Lucinecqua |  Závislost
"Ne, prosím, dejte nám šanci."zareaguje ihned Mark.
"Biggi, prosím, nedělej to, už kvůli nám ne."zkouší Karin rozmluvit Biggi její čin. Tuto větu si Biggi uvědomila a hlavou jí projel celý její život a také Enrico. Nevěděla, co má udělat, netušila, jak se má zachovat. Měla chuť vystřelit, ale nechtěla ublížit kolegům, měla strach o Enrica a myslela si, že je mrtvej, nevěděla co je s ním. Začala se klepat ještě víc, Karin k ní pomalu přistupovala a byla od ní asi metr a půl. Biggi se na Karin podívala a vykřikla:"Karin! Karin, zastav prosím, zastav."
"NE!"vykřikne na ni Karin.
"Prosím, Karin stůj." Odvětí Biggi a zbraň zamíří pro změnu na Karin.Karin radši poslechne, zastaví a začne na Biggi mluvit: "Biggi, co z toho budeš mít?"
Biggi najednou ničemu nerozuměla, nerozuměla tomu, co říká a nechápala, co chce udělat, byla v šoku a mohla ublížit nejen sobě, ale i ostatním, Karin to moc dobře věděla, ale nevěděla, co má dělat. Na Biggi bylo poznat, že sama neví co, ale vypadala, že se chystá vystřelit.
"Biggi, prosim, polož tu zbraň." řekla jí Karin. Ale Biggi už se na ní ani neotočila. Karin rychle zareagovala a po BIggi skočila, vzala jí zbraň a za pomoci Petra jí odvedla. Položila jí kousek od Medicopteru, Biggi si lehla, neměla už sílu a chvilku nic neříkala, pouze se dívala na Karin, bylo na ní poznat, že jí není nejlíp. Karin a Mark jí dali něco na uklidnění, ale Biggi se pořád trochu klepala. Pak to Karin vysvětlila policistům a Thomas s Petrem a Markem dali Biggi na nosítka. Všichni naskákali do helikoptéry a letěli.

V helikoptéře se Bigiin stav částečně zlepšil a přemluvila Karin, aby mohla letět s nimi na základnu, že do nemocnice nechce. Karin to řekla ostatním a ostatní souhlasili, na základně nechali Biggi v klidu, Karin jí dala ještě infuzi. Chtěla jí dát něco na spaní, ale Biggi protestovala, tak jí Karin prášky na spaní podstrčila do čaje. Věděla, že jinak Biggi sílu nenabere, že by v tomto stavu neusnula, Karin to mrzelo, že to musela udělat, ale nic jiného jí nezbývalo.
Náhle byl telefon, zvedl ho Mark. "Tak vy jste zavolali policii, no dobře alespoň jsem se zbavil nepohodlných lidí. Teď mě dobře poslouchejte, ty peníze mi předáte zítra. A je to poslední šance nebo váš kolega zemře. A žádná policie, jestli ho chcete vidět živého." ozval se hlas v telefonu a než stihl Mark něco říct, tak zavěsil.
Enrico se zase probral, neměl sílu vstát, ležel na studené podlaze a pouze se rozhlížel po tmavé místnosti. Ležel tak několik hodin, nevěděl jak dlouho, ale prostě jen ležel, nic jiného mu taky nešlo, když v tom dostal nápad: "Pokusím se vstát a utéct odsud." Nejdříve si stoupnul na čtyři a poté se pomalinku snažil zvednout ruce a kleknout si, to se mu povedlo, ale začal cítit, jak ztrácí sílu, šel teda zpět na čtyři. Zkoušel se někam dostat, když v tom uslyšel kroky, blížili se k němu, Enrico si radši zase lehnul a dělal, že spí. Jeden muž vstoupil do místnosti a křičí na druhého: "Ještě se neprobral, co s ním?"
Druhý muž mu odpověděl: "Tak mu to ještě nepíchej, přijdeme za chvíli."
A první zas na to: "A co když dostaneme vynadáno od šéfa?"
"To ho chceš zabít? Víš, že si to chce šéf vychutnat." odpověděl druhý, pak odešli. Enrico nevěděl, co mu píchají, nevěděl co je to zač. Nevěděl ani proč ho tu drží, ale pochopil, že to asi nepřežije.

Závislost - 2.část

2. září 2013 v 0:02 | Lucinecqua |  Závislost
Ale Mark s Petrem byli pohotoví a okamžitě Karin probrali.
"Už je ti dobře?"zeptá se Mark a měří Karin tep.
"Jo, jen se mi trochu zamotala hlava a podlomili kolena." Odpoví na Markovo otázku Karin.
"Co to bylo za telefonát?"zeptá se Petr.
Karin jim hned řekla, co slyšela, zaslechl to i Thomas a hned se zvedl z pohovky a Biggi totéž, ale ta se nezvedla, přímo z pohovky vylítla.
"Co chtěj udělat s Enricem, co že po nás chtějí?"vyjede Biggi.
"Biggi, uklidni se, bude to v pohodě, zavoláme na policii a oni nám pomůžou, Enricovi se nic nestane."uklidňuje Karin Biggi.
Ale Biggi tomu nevěřila, sedla si na pohovku a začala plakat, Thomas si k ní přisedl a snažil se jí uklidnit.


Enrico leží uprostřed tmavé místnosti a nemůže se ani pořádně pohnout, mozek ho neposlouchá, vidí rozmazaně. Právě si všimne chlápka, který se k němu blíží a znova mu píchá injekci.


Po hodině už bylo vše připravené. "Jeden z Vás doručí peníze ke starému dálničnímu mostu, tam je stará studně, do té peníze i s kufříkem vhoďte." ozval se zas neznámý hlas v telefonu.
"Máme je." zavolal jeden z policistů.
"Dobře." odpověděl velitel.
"Podle stop nalezených u pana Continiho doma jsme poznali, že se jedná o tři muže, kteří byli trestaní za drogy. Budou ve staré továrně, vezmeme to útokem, musíme doufat, že se rukojmímu nic nestane." přikázal velitel tak, aby to neslyšel nikdo jiný krom policistů, ostatní hned poslechli. Thomasovi řekl jeho plán a navrhl jim, aby tam přilétli s helikoptérou, Thomas jeho plánu vzdoroval, ale nakonec na něj přeci jen přistoupil.


Policisté obhlédli situaci a vzali továrnu útokem, věděli, kde přesně jsou pachatelé. Nikdo z pachatelů neutekl a policisté všechny tři pozatýkali. Medicopter už přiletěl k továrně a z něj vystoupila Karin, Petr, Mark a Biggi, Thomas ještě musel vypnout motor.
"Kde je Enrico?" zeptala se Biggi celá rozklepaná.
Velitel k ní přistoupí, chytne ji za rameno a odpoví:"Bohužel jsme ho nenašli, ale zatli jsme ty tři a očima ukázal jejich směrem."
Biggi se na ně nenávistně podívala, otočila se k policistovi a opatrně mu vytáhla jeho zbraň a rychle s ní utíkala k únoscům. Biggi namířila zbraň na policisty, kteří únosce odváděli, a řekla: "Lehnout na zem a okamžitě."
"Biggi přestaň, nedělej kraviny."zareagovala okamžitě Karin. Biggi se na ni podívala smutnýma očima a rozklepala se, pak se zase podívala na únosce.
"Biggi ne, když to uděláš, skončíš ve vězení ty. Enrico bude v pořádku, najdeme ho."uklidňuje ji Petr. "Biggi, Petr má pravdu, nedělej to."zapojí se i Thomas. Biggi drží prst na spoušti a chystá se stisknout, v tom jeden policista: "Zneškodněte ji!"


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)