Závislost - 21.část

21. září 2013 v 0:21 | Lucinecqua |  Závislost
Mark vzal teploměr a měří Enricovi teplotu. "Má teplotu 38 stupňů."oznámí nám po chvilce výsledek.
"Enrico, co všechno tě trápí?"zeptá se ho Mark.
"Kolikrát se mi ještě budete ptát? Je mi strašná zima, cítím, že nemám žádnou sílu, je mi divně od žaludku…."odpověděl tiše Enrico, že mu bylo sotva rozumět.
"Petře, připrav infuzní roztok glukózy a Marku, ty zaveď kanylu."přikazuji.
Mark zavedl kanylu a dal Enricovi infuzi glukózy.
"Enrico, nic víc pro tebe udělat zatím nemůžeme. Každou půl hodinu ti budeme kontrolovat teplotu, a pokud by se zvyšovala, tak uvidíme. Dali jsme ti infuzi glukózy, měl bys získat alespoň trochu energie. Hlavně musíš odpočívat. Teď tu s tebou zůstane Petr, já s Karin sem budeme chodit po půl hodinách. V případě nouze nás Petr zavolá vysílačkou."řekne Enricovi Mark

Mark s Karin odešli a Petr zůstal s Enricem v pokoji. Mark a Karin chodili každou půl hodinu měřit Enricovi teplotu.
Enricův stav se v průběhu několika hodin začal více a více zhoršovat, horečka stále stoupala a nic na ni nezabíralo. Petr u něj stále sedí a Mark s Karin vyhledávají informace v knihách i na internetu.

(Petr) Mark a Karin před chvilinkou odešli, naměřili Enricovi horečku 39 stupňů, už si s ním neví rady. Enrico vysíleně leží na posteli. Z ničeho nic mě začne vyhánět: "Petře, běž, prosím." Sáhnu na stolek pro vysílačku, ale Enrico mi jí vyrazí z ruky. Nevím, kde najednou sebral tolik síly. Zvednu se a běžím pro Marka a Karin. Enrico se na mě s úlevou dívá. Když je najdu a když doběhneme k Enricovu pokoji, zjistíme, že dveře jsou nejspíš zamčené. Až teď si uvědomíme, že jsme zapomněli vzít z pokoje klíče a že jsme tam nechali tašku první pomoci. To už udělal jednou a teď se to opakuje, ale předtím tam nebyla ta taška. Enricovi zkoušíme několikrát domlouvat, aby odemknul. Máme o něj strach, musíme vyrazit dveře a doufat, že za nimi nebude. Mark se rozběhne a vykopne je. Vběhneme do pokoje, Enrica najdeme ležícího na zemi a vedle něj tašku první pomoci. V ruce drží nějakou injekční stříkačku a svírá se v bolestech.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 21. září 2013 v 8:00 | Reagovat

ty jo to je napínavé těším se na další kapitolu

2 Ada Ada | E-mail | Web | 21. září 2013 v 8:43 | Reagovat

Ach zase mé nervy :-D už se těšim na další část

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)