Březen 2014

Noční setkání - 7. část → závěr

31. března 2014 v 5:00 | Lucinecqua |  Noční setkání
Gabriela se dlouho dávala do kupy, celé tři měsíce trvalo, než byl její stav tak uspokojující, aby mohla být konečně propuštěna. Ralf a kolegové na tento den dlouho čekali a doufají, že Gabriela bude zase jako dřív, ale do té doby jí ještě čeká poměrně dlouhá doba, nikdo neví, zda se ještě shledají s tou starou dobrou Gabrielou.
Ralf už je zdravý, teď má dva týdny dovolenou, aby mohl pečovat o Gabrielu. Jede pro ni do nemocnice, ví, že to teď bude těžké období, ale doufá, že ho spolu zvládnou a překonají všechny nástrahy.
Když dojede do nemocnice, Gabriela sedí na příjmu, v ruce už má propouštěcí zprávu, hledí do prázdna. Ralf k ní pomalinku přistoupí: "Ahoj, Gabi."pozdraví jí, nejraději by ji hned políbil, ale musí se držet, nechce na ni tlačit. Gabriela mu tiše odpoví: "Ahoj"
Ralf se ještě vydá za její lékařkou, která ho poučí a řekne mu, jak se věci mají, Ralf ji vyslechne, rozloučí se s ní a odchází. Namíří si to ke Gabi, která stále nehnutě sedí.
"Můžeme jet."řekne Ralf optimisticky.
"Konečně, už jsem myslela, že se odsud nedostanu."odpoví Gabriela a v jejím hlase je slyšet úleva. Ralf ji vezme tašku s věcmi a jdou společně k autu, když nastoupí, jedou k Ralfovi domů, kde už je vše připraveno. Nechce na Gabrielu chvátat, proto ji přenechal ložnici a sám bude spát v obýváku. Vezme proto Gabrieliny věci do ložnice a nechá ji, aby si odpočinula.
Ralf jde mezitím do kuchyně, aby něco uvařil. Gabriela si vybalí svoje věci, poté si sedne na postel a automaticky si dá ruku na břicho. U toho kouká z okna ven a padne do svých myšlenek. Po chvíli někdo zaklepe na dveře a vstoupí Ralf, Gabriela na jeho příchod nějak nereaguje, nejspíš ho ani nezaregistrovala. Ralf k ní opatrně přistoupí, nechce ji vylekat. "Gabi, jídlo je hotové."řekne Ralf, ale Gabriela nejeví sebemenší známku toho, že ho vnímá, proto Ralf větu zopakuje, ale opět marně. Ralf proto do Gabriely jemně strčí, na to ihned zareaguje, okamžitě vstane z postele a couvá od Ralfa co nejdál to jde.

Noční setkání - 6. část

30. března 2014 v 5:00 | Lucinecqua |  Noční setkání
Už je to týden, co byl Michael u Gabriely, od té doby ke Gabriele nikdo nesmí a ani on ne, už si na to ani netroufá. Michael se sice každým dnem staví v nemocnici a ptá se na Gabrielin stav, ale stále se dozvídá totéž: "Začali jsme psychologickou léčbu, musíme vyčkat, co ukáže čas." Proto alespoň chodí navštěvovat Ralfa, jenže ten se na Gabrielu pořád ptá, Michaela bolí, když mu každý den musí říkat, že probíhá léčba a že musí čekat, co ukáže čas. Ralf na sebe stále sype vinu a vyčítá si to, jak se v ten den zachoval. Michael jen marně jeho tvrzení vyvrací, snaží se ho nějak povzbudit, avšak marně, nechce mu dávat falešné naděje, to nemá ve zvyku. Zrovna dnes Michael vyzvedává Ralfa z nemocnice a odváží ho k sobě domů, alespoň prozatím. Už tam má nastěhovaného i Gonza, tak Ralf nebude doma sám, když Michael bude v práci, nechce, aby v této pekelné situaci něco vyvedl.

Dny plynou, Ralfovi se noha úspěšně hojí a Gabrielin stav se pomalinku začíná zlepšovat, jen o tom, co se stalo, zatím s nikým nemluvila. Fyzicky už je vcelku v pořádku, ale psychický stav je horší, z toho důvodu byla přeložena na oddělení psychologie. Dnes má ke Gabriele přijít po několika týdnech první mužská návštěva a to Ralf…
Ralf má stále berle, je na oddělení před Gabriely pokojem, všechno je již domluveno. Sestřička za Ralfa zaklepe a poté otevře dveře, Gabriela se dívá na dveře. Sotva spatří Ralfa, projede ho pohledem, chvíli sklopí pohled a posléze se zase zadívá na Ralfa. Dívá se mu přímo do očí, Ralf zůstane stát na místě a čeká, co bude dál, také se dívá Gabriele do očí.
"Ahoj."řekne nakonec Ralf. Gabriela chvíli váhá, nakonec na půl pusy přeci jen odpoví: "Ahoj."
"Můžu?"zeptá se Ralf a pohledem ukáže na židli kousek od postele. Gabriela přikývne, ale v jejím pohledu se opět objevuje strach. Sestřička Ralfovi pomůže na židli a poté už je nechá o samotě. Na pokoji panuje ticho, Gabriela sleduje Ralfa, sleduje každý jeho pohyb, dává si pozor. Je na první pohled vidět, jak sama ze sebou bojuje.
"Co se ti stalo?"zeptá se nakonec Gabriela a přeruší tím trapné ticho.
"Sjel jsem autem ze silnice, ale příští týden už mě sádru sundají."odpoví Ralf, Gabriela jemně přikývne, není příliš hovorná.

Jake

29. března 2014 v 20:20 | Lucinecqua |  Seznamka :)
Přezdívka: Jake
Pohlaví:
Žena
Jméno:
Sandra
Příjmení:
Klinkovská
Datum narození:
26.11.1997
Místo, kde žiju:
- Kraj: Jihomoravský
- Okres:
Brno
S kým se chci seznámit: Kamarád na dopisování přes net
Kontakt:
- email*:
sandy.klinkovska@seznam.cz
- facebook:
Sandra Kinkovská
- skype:
sendy.klinkovska
Něco o mně:
- zájmy:
Basketbal, Florbal, Potápění, Vodní sporty
- oblíbené věci:
Kali,Avicii, Ektor, sport, kina


Noční setkání - 5. část

29. března 2014 v 5:00 | Lucinecqua |  Noční setkání

Michael si sedne na židli vedle jeho postele a co nejjemněji řekne: "Museli jí odebrat vaječníky a ledvinu."
"Cože?"zareaguje Ralf a do očí mu vběhnou slzy. "Je to všechno moje vina."
"Ne, Ralfe, není to tvoje vina, to nemohl nikdo tušit."
"Ale je, včera večer jsme se zase pohádali, nechal jsem ji odejít, kdyby…"
"Ralfe, nemáš si co vyčítat, teď koukej hlavně na to, jak jsi fit, Gabriela tě bude hodně potřebovat."řekne Michael.
"Já, nevím, jestli to zvládnu, Michaeli."
"Zvládneš, Ralfe, uvidíš, nevzdávej se."dodává mu Michael odvahu.
Ralf přikývne, už nemá chuť mluvit, nějak mu došly slova.
"Ralfe, odpočívej, zase se stavím."řekne nakonec Michael a je na odchodu.
"Michaeli."zadrží ho Ralf.
"Ano?"otočí se Michael.
"Kdo mě večer zachránil?"
Michael se vrátí k Ralfovu lůžku a odpoví: "Biggi."
"Chtěl bych jí poděkovat."řekne Ralf.
"Vyřídím jí to. Zatím ahoj a drž se, chceš něco přivést?"
"Děkuji, ne, díky, nic nepotřebuju, ahoj."
Michael odchází, už jede domů. Jde do postele, musí se řádně vyspat, moc toho nenaspal.

Noční setkání - 4. část

28. března 2014 v 5:00 | Lucinecqua |  Noční setkání
"Paní Kollmannová operaci zvládla."jsou první lékařova slova, všichni se usmějí, jsou rádi, že Gabriela žije, začnou se objímat. Lékař pokračuje: "Měla několik bodných ran, všechno jsme zašili, ale bohužel jsme museli odebrat vaječníky a jednu ledvinu."
Všichni zvážní, vědí, co to znamená, Michael se zeptá: "A můžeme za ní?"
"Ne, dneska ne, zítra se uvidí, ale moc s tím nepočítejte, rozhodně vás tam nepustím všechny."odpoví lékař.
"Děkujeme."poděkuje Michael za všechny a lékař odchází.
"Já toho hajzla, co jí to udělal, zabiju."řekne Thomas.
"Thomasi, uklidni se, to je věc policie, nepleť se do toho."řekne mu na to Michael.
"Policie nic nevyřeší."odsekne Thomas.
"Thomasi, nech to na zítra, ráno moudřejší večera. Asi bychom měli jít domů, tady už nic nevyřešíme."řekne Petr. A všichni odcházejí, Thomas s Michaelem letí vrátit mašinu, jelikož jim zbytek služby odpadl, Petr s Biggi jedou domů, musí se vyspat…

Noční setkání - 3. část

27. března 2014 v 5:00 | Lucinecqua |  Noční setkání
"Ralfe!"křičí. Doběhne k autu a vypasuje dveře. Ralf je v bezvědomí. Biggi mu zkouší nahmatat tep, je slabý. Biggi volá Petrovi, ten telefon zvedne.
"Co je Biggi? Už jsi u nemocnice?"zeptá se Petr.
"Petře, honem, Ralf měl autonehodu, přileťte!"zařve Biggi rozrušeně do telefonu.
"Cože?!"vykřikne Petr.
"Jo, rychle."řekne Biggi a následně popíše místo, kde je. Petr to okamžitě oznámí Thomasovi a Michaelovi. Ti začnou jednat. "Petře, počkej tu, kdyby bylo něco ohledně Gabriely, já to zvládnu."řekne Michael, vyzvedne v ambulanci nosítka a poté se i s Thomasem vydá k Bkčku a hned vzlétají.
Biggi zaběhne do auta pro lékárničku a poskytuje první pomoc. Mezitím Thomas s Michaelem doletěli na místo a už přistávají, Michael bere tašky první pomoci a běží k autu. Začne Ralfa ošetřovat a říká: "Fraktura pravé tibie, rozseknutá hlava, pravděpodobně otřes mozku." Dá mu nějaké léky, poté ho za pomoci Biggi a Thomase přenese na nosítka, kde ho napojí na EKG a nakládají ho do helikoptéry, během chvíle jsou na cestě do nemocnice, Biggi jede autem.
Ralfa vezou do stejné nemocnice, kam odvezli Gabrielu, okamžitě si ho přebírá tým lékařů. Michael s Thomasem jdou za Petrem, ten si okamžitě stoupne a zeptá se: "Jak to s ním vypadá?"

Noční setkání - 2. část

26. března 2014 v 5:00 | Lucinecqua |  Noční setkání
Petr, Michael a Thomas mají noční službu, ale i tak mají dobrou náladu. Hrají karty o to, kdo koho pozve na pivo, zatím to vypadá tak, že se navzájem opijou a platit budou všichni stejně. Z jejich výborné nálady je vyruší poplach na zásah, všichni tři naskáčou do helikoptéry a letí na místo zásahu, kde po několika minutách letu přistávají. Petr a Michael okamžitě běží k pacientovi, jedná se o ženu, není ji vidět do obličeje. Její vlasy i oblečení jsou mokré, jelikož leje jako z konve. Michael ji přetáčí na záda, sotva spatří její obličej, pozná Gabrielu. "Petře, honem, je to Gabriela!"křičí na svého pomalejšího kolegu.
"Cože?!"zhrozí se Petr.
"Gabi, Gabrielo."pokouší se Gabrielu Michael nejdříve proplesknout, to se mu povede. Gabriela otevře oči a okamžitě se začne bránit. "Gabi, uklidni se, to jsem já, Michael. Co se stalo?"
Gabriela se na Michaela podívá a šeptne: "Michaeli." Následně se chytne za břicho a schoulí se do klubíčka. Michael si všimne krve.
"Gabi, nech se ošetřit."řekne Michael a snaží se jí dostat ke zranění, ale Gabriela polohu nemění.
"Gabi, prosím, neboj, chci ti pomoct."zkouší Michael.
Gabriela se klepe a pláče, po chvíli se přeci jen uvolní. Petr s Michaelem ji vyhrnou tričko. Celé břicho má od krve.

Noční setkání - 1. část

25. března 2014 v 5:00 | Lucinecqua |  Noční setkání
V počítači jsem vyštrachala již dlouho rozepsanou povídku s názvem 'Noční setkání', po tak dlouhé době jsem se ji odhodlala konečně dopsat a tak vám ji zde mohu zveřejnit, příjemné čtení…. J

ČÁST 1:
Gabriela je u Ralfa doma, jsou už několik týdnů zasnoubení a do budoucna plánují svatbu. Svatba je Ralfovo oblíbené téma, ale Gabriele už jeho neustálé žvanění o svatbě leze krkem. A právě kvůli tomu se poslední dobou často hádají, stejně jako dnes.
"Už si se vůbec byla podívat na nějaké svatební šaty?"zeptá se Ralf zničehonic večer u televize. Gabriela na něj hodí zvláštní pohled a odsekne: "Ne, ještě ne a v nejbližších dnech se ani nechystám."
"Občas mám pocit, že ti na naší budoucnosti vůbec nezáleží."řekne naštvaně Ralf a postaví se.
Gabriela se také postaví a bojově řekne: "Záleží, ale vážně už mě leze krkem, že se o tom musíme neustále bavit."
"Ale Gabi, myslím to dobře, chci, aby nám to všechno klaplo."řekne Ralf.
"Takovým stylem nám to klapat nikdy nebude."odsekne Gabriela a je na odchodu. Ralf ji však ve dveřích obývacího pokoje chytne pevně za paži, až to Gabrielu zabolí, prudce se na něj otočí.
"Kam chceš jít?"zeptá se Ralf.
"Jdu pryč, nemám chuť se s tebou hádat jako posledně!"odpoví na jeho otázku Gabriela.

Noční setkání

24. března 2014 v 5:00 | Lucinecqua |  Noční setkání
Vypadají jako šťastný pár, taky že jsou, ale jednoho večera se všechno změní a budou postaveni před velkou propast, kterou musí překonat, ale její okraje jsou vratké…..
Povídka nesoucí název Noční setkání startuje již zítra v 5:00.


Všemocná láska, všemocná smrt - 4.část - závěr

20. března 2014 v 5:05 | Lucinecqua |  Všemocná láska, všemocná smrt…
"Nesedej do auta, poslechni mě."oznámí Gabriela. Ale než Ralf stačí cokoliv říct, do pokoje vstoupí sestra s tím, že už je na čase jít. Ralf přikývne. Gabriela a naznačí, že chce Ralfa políbit. Ten se k ní proto ohne a nechá si od svojí drahé polovičky dát pusu na tvář. "Miluju tě."špitne mu ještě do ucha a Ralf odpoví: "Já tebe taky." Ještě předtím, než odejde se na Gabrielu mlčky podívá a věnuje jí úsměv, Gabriela mu také věnuje jemný úsměv. Z chodby se Ralf ještě na svou lásku před sklo podívá, ta opět jen leží se zabořeným pohledem do bílého stropu.
Ralf z oddělení odchází, hlavou mu pořád běhají Gabriely slova: "Nesedej do auta." Rád by to splnil, ale musí, jak jinak by se dopravil domů? Ralf tedy i přes varování sedne do auta a vydá se směrem domů. Jenže v tom se spustí silný déšť, Ralf sotva vidí několik metrů před sebe, když v tom rána a následuje už jen tma a klid…. Před očima ještě vidí Gabrielin obrázek, poslední myšlenka patří Gabriele, jeho lásce….


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)