Květen 2014

Přestávka

25. května 2014 v 23:59 | Lucinecqua |  Zprávy a novinky, co se připravuje a na čem se pracuje
Vážení čtenáři tohohle blogu,
omlouvám se vám, ale nastala situace, že na nějakou dobu musím blog zcela pozastavit. Znamená to, že zde nebudou vycházet žádné nové povídky a já budu neaktivní.
Momentálně s přesností nedokážu říct, kdy se blog znova rozeběhne, ale spíše počítejte až za několik týdnů... O novurozběhnutí blogu vás budu informovat zde a možná i na síti facebook.
Pokavaď mě budete chtít z nějakých důvodů zastihnout, učiňte tak na mailu lucinecqua.com@seznam.cz, popřípadě na FB: Lucinecqua MC, ale i tam moje aktivita v následujících týdnech poleví...
PS: V době mé nepřítomnosti si můžete nadále podle pravidel psát o povídky na přání čo pokračovat v komentářovce....
Mějte se hezky, vaše Lucinecqua.

Láska, peníze nebo smrt... - 17.část

21. května 2014 v 7:00 | Lucinecqua |  Láska, peníze, nebo smrt...
Šéf spokojeně odchází.
Ale spokojenost netrvá dlouho, v dálce je slyšet stále rychle blížící se houkání policejních aut. čnou "Sakra."uleví si šéf a hned vyvolá poplach, chlápci rychle začnou likvidovat důkazní materiál, berou všechny mapy, papíry a vybavení důležité pro akci a dávají se na útěk. Za okamžik se po celém okolí rozléhá střelba…..
Policie polapí většinu chlápků včetně jejich šéfa. Prohledají i budovu, kde byli ukryti, netrvá dlouho a najdou i Ralfa s Gabrielou, okamžitě kontaktují záchranku. Za několik málo minut na místě přistává Medicopter 117, sotva Michael spatří své dva kolegy, je zděšen. Prvně zjišťuje stav Ralfa, zatímco záskok za Petra zjišťuje stav Gabriely. Michael zjišťuje, že Ralfovi už není pomoci, je po smrti. Je z toho velmi zklamaný, ale nesmí otálet, přesouvá se ke Gabriele a doufá, že ta na tom bude líp.

Láska, peníze nebo smrt... - 16.část

20. května 2014 v 7:00 | Lucinecqua |  Láska, peníze, nebo smrt...
"To ho mám zabít?"zeptá se Gabriela, její ústa jsou úplně vyprahlá. Šéf přikývne. Gabriela se na něj vytřeseným výrazem podívá, následně pohledem přejede Ralfa, podnos s injekcí a její pohled skončí opět na šéfovi.
"Nebo ti to snad dělá problém?"zeptá se šéf. Gabriela zakývá hlavou. "Je to přeci tvůj kolega, možná i něco víc."dodá šéf. Gabriela ví, že už všechno prasklo, nená smysl to tajit. Ale teď, jestli chce přežít a dokončit svůj úkol, musí splnit příkaz, musí zabít Ralfa….
Vezme do ruky injekci a do druhé ampulku. Látku z ampulky nabere do injekční stříkačky, ještě jeden pohled věnuje šéfovi a následně se sklání k Ralfovi, v pravé ruce pevně drží injekci. Pohladí Ralfa po vlasech, Ralf mlčí, jen sleduje její konání. Šéf celou situaci jen sleduje. Gabriela chytne injekci tak, jak má, ostrou jehlu přibližuje k Ralfovo pokožce.
"Počkej."špitne Ralf a jak Gabriela, tak šéf zpozorní. "Chci být s Gabrielou sám."řekne Ralf a pohlédne na dva muže stojící u dveří. Gabriela na ně také pohlédne. Šéf se zamyslí, poté řekne: "Dobře, ale myslete na to, že je tu kamera a mikrofon, máš dvě minuty." Oba muži odcházejí. Ralf a Gabi zůstávají v místnosti sami.
"Gabi, mám už jen jednu otázku."špitne Ralf a Gabriela ho pozorně poslouchá. "Miluješ mě ještě?"zeptá se Ralf a čeká na odpověď.

Výpomoc na blog

19. května 2014 v 7:05 | Lucinecqua |  Zprávy a novinky, co se připravuje a na čem se pracuje
Tak a je to tady, z osobních důovdů přestávám blog zcela stíhat a tak sháním nějakého pomocníka, jehož úkolem by nebylo psaní povídek, to by zůstávalo dále na mě, ale staral by se o jejich zveřejňování, odepisování na komentáře, oprava případných chyb a podobně. Nejedná se o nic těžkého, ale je to věc, která krapet toho času zabere, i když se nezdá. Nechci, aby to šlo s blogem dolů, neboť se tu stavím opravdu jen párkrát do týdne. Požaduji hlavně spolehlivost, zodpovědnost za svou práci, vzájemnou stoprocentní důvěru, ochotu, alespoň základní znalost blogu a jeho funkcí a nějaký ten čas navíc. A co za to mohu nabídnou? Jak jistě víte, moc toho není, ale někomu možná postačí, že bude prvním čtenářem, že na blogu bude stát jeho jméno (přezdívka) a budu mu velice vděčná či jen dobrý pocit, že udělal něco pro ostatní, je to každého věc, co si na tom oblíbí...
Pokud máš zájem, či nějaké dotazy, piš na email lucinecqua.com@seznam.cz, odepíšu na každý příchozí email.
PS: V případě, že se sejde více zájemců, budu rozhodovat podle svého uvážení či podle dalších kritérií, popřípadě zvážíme střídavou výpomoc... :))

Láska, peníze nebo smrt... - 15.část

19. května 2014 v 7:00 | Lucinecqua |  Láska, peníze, nebo smrt...
Gabriela opět ráno vylézá z postele zcela nevyspalá. Nejdůležitější den v jejím životě zahajuje studenou sprchou, kávou a cigaretkou, měla by jít za Petrem, ale na to už jí nezbývá síla, proto jede rovnou do staré budovy. Vejde do místnosti, u monitoru, na kterém je vidět Ralf, sedí její šéf. Sotva si ji všimne, pečlivě si ji prohlédne a bez pozdravu řekne: "Pojď se na něco podívat." Gabriela k němu přistoupí. Šéf hlavu natočí na monitor, Gabriela na něj také pohlédne, vidí Ralfa, žije, vypadá už o něco líp, než včera. Gabriela nechápe, proč šéf chce, aby koukala na monitor.
"Co na to říkáš?"zeptá se jí.
"Jak to myslíte?"nechápe Gabriela.
"Jak dlouho myslíš, že to ještě vydrží?"položí šéf další otázku.
"Nevím."odpoví Gabriela.
"Tak to jeho trápení trochu urychlíme, ne?"pokračuje šéf tajemným tónem. Gabriela mlčí. Šéf otevře první šuplík psacího stolu a vyndá z něj něco, co schová v dlani. Gabriela ho upřeně sleduje.

Láska, peníze nebo smrt... - 14.část

18. května 2014 v 7:00 | Lucinecqua |  Láska, peníze, nebo smrt...
Následně se vrací domů a okamžitě si to zamíří do sklepa. Odemčením zámku a otevřením vrzajících dveří vzbudí spícího Petra.
Přistoupí k němu a odlepí mu ústa, aby mu mohla dát napít a něco málo najíst.
"Věděl jsem to, kolegové na tebe stejně přijdou, budou mě hledat."řekne Petr Gabriele.
"Nebudou."odsekne Gabriela a mírně se pousměje.
"Nepřišel jsem do práce."namítne Petr.

Láska, peníze nebo smrt... - 13.část

17. května 2014 v 7:00 | Lucinecqua |  Láska, peníze, nebo smrt...
Vrací se zpět za ostatníma, ti opět projednávají zítřejší plán, který musí klapnout. Jenže Gabriela se nemůže soustředit, stále myslí na Ralfa. Pohled jí automaticky sjíždí směrem k obrazovce, kde je vidět Ralf. Musí se ovládnout, nesmí na sobě nechat nic znát, nemuselo by to dopadnout dobře. Avšak je to pro ni velice těžké, všechno na ní začíná padat a ona si to uvědomuje. Začíná mít pochyby o tom, že jejich plán vyjde, je to snad poprvé za celou dobu. Musí jít na chvíli ven, musí se nadýchat čerstvého vzduchu. "Promiňte, musím na záchod."řekne Gabriela a vstane ze židle, ale ujde sotva pár kroků a svalí se k zemi… Probere ji až náraz něčeho studeného na obličej - jeden z chlápků na ní chrstl sklenici studené vody. Gabriela otevře oči a chviličku zmateně kouká kolem.

Láska, peníze nebo smrt... - 12.část

16. května 2014 v 7:00 | Lucinecqua |  Láska, peníze, nebo smrt...
Gabriela jde nahoru, přichystá se a opět odjíždí. Když dojede do staré budovy a vejde do pracovní místnosti, šéf jí bez pozdravu ihned zaúkoluje: "Tady máš, píchni mu to." Řekne šéf, Gabriele podá injekční stříkačku s nějakou látkou a podívá se na jeden z monitorů. Gabriela se podívá tím směrem a na obrazovce spatří Ralfa, který se svírá v křečích. V Gabriele hrkne, nechce, aby Ralf takto trpěl, to ne. "Co to je?"zeptá se Gabriela.
"Zkušební protilátka,"odpoví šéf a dodá: "musíš mu to píchnout do žíly, ale nezapomeň si vzít rukavice."
"Proč, je to nakažlivé?"zeptá se s obavou Gabriela.
"Je to přenosné krví, tak si koukej dát bacha."odsekne šéf.

Láska, peníze nebo smrt... - 11.část

15. května 2014 v 7:00 | Lucinecqua |  Láska, peníze, nebo smrt...
"Gabrielo, je to ono?"zeptá se Petr a ukáže jí injekci, kterou našel. Gabriela očima kývne, Petr odkryje kryt injekce, ohrne Gabriele rukáv a ostrým hrotem se blíží k její ruce. V tom Gabriela sebere všechnu sílu, Petrovi injekci z ruky vytrhne a než Petr stačí něco říct, cítí slabé píchnutí. Gabriela mu do těla vpraví celý obsah stříkačky. Petr na Gabrielu několik sekund kouká a poté bezvládně spadne na zem, kde zůstává ležet.

Láska, peníze nebo smrt... - 10.část

14. května 2014 v 7:00 | Lucinecqua |  Láska, peníze, nebo smrt...
"Spí, jela jsem mu pro léky."odsekne Gabriela a odemyká dveře.
"Ukaž."řekne podezíravě Petr.
"Už měli zavřeno."odvětí Gabriela.
"Nějak moc náhod najednou, nemyslíš?"nepřestává Petr.
"Víš co? Už mě nech na pokoji."osekne Gabriela a chystá se vejít dovnitř.
"Mimochodem z toho defibrilátoru někdo vyndal baterky, myslím, že to bude vedení zajímat."řekne Petr a projede Gabrielu pohledem skrz naskrz.


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)