Září 2014

Hořkost pomsty - 15.část

29. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 15 (V tváří v tvář)
Karin chvíli přemýšlí a zváží svoji a Biggiinu situaci, nakonec se rozhodne souhlasit. Moc možností totiž nemají. Karin je na Biggi ze začátku naštvaná, jelikož se pro ni obětovala a to Karin v žádném případě nechtěla, ale na druhou stranu je jí vděčná. Karin ví, že Biggi dluží vysvětlení, ale Karin o tom nedokáže mluvit. Holky si dlouho povídají, ale Biggi se od Karin nedozví to, co už několik týdnů chce a co je do toho všeho dostalo. Nakonec Karin opět usne. Biggi jde ven, aby ji nevzbudila a volá Ingrit. Ta telefon okamžitě zvedne, jako kdyby na hovor netrpělivě čekala.
"Našla jsem ji."řekne Biggi.
"To jsem moc ráda a souhlasí?"odpoví žena.
"Ano, už chce mít klid…je hrozně slabá a ke všemu jí při útěku postřelili."řekne Biggi.
"A není to vážné?"vyděsí se žena.
"Ne, čistý průstřel paže, už se nám povedlo zastavit krvácení, je to prý jenom škrábnutí."vysvětlí Biggi.
"Zítra si dáme sraz a než se vyřeší všechno papírování, seženu nějakého lékaře, který to nebude hlásit."odvětí žena.
"Dobře, v kolik?"zeptá se Biggi.
"Přesně ve dvanáct na stejném místě jako dnes."řekne žena.

Hořkost pomsty - 14.část

27. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 14 (Slabost)
Karin autem dojela hluboko do hor, kde se nachází malá opuštěná chata, Zdědila jí po své zesnulé tetě a občas sem zajede relaxovat. Nikdy sem nikoho z kolegů nevzala, jen se o ni několikrát zmínila před Biggi, ale nevěří tomu, že by ji tu Biggi hledala. První co udělala, bylo, že odstavila auto nedaleko v lese, aby snížila šanci, že ji někdo objeví.
Stejně tu nehodlá pobýt dlouho, musí rychle jednat, má strach, že ji najdou. Sama ale ví, že její zkušenosti v útěku před zákonem jsou nulové. Nemá žádné kontakty, momentálně u sebe nemá ani mobilní telefon a je zcela bez peněz. Domů nemůže, tam to policie určitě hlídá. Její tělo je slabé a ke všemu je zraněná. Postřelenou paži si sice dle možností a dle výbavy lékárničky, kterou zde našla, ošetřila, ale ruka se pomalinku stává nepoužitelnou. Kulka sice nezůstala v těle, jedná se o čistý průstřel, ale bolí čím dál víc. Karin ví, že by se měla najíst, aby nabrala sílu a možná nějaká ta sušenka by se zde také našla, avšak její tělo je tak slabé, že je ráda když si lehne na postel a může na chvíli vypnout. Rychle usne….

Biggi stále objíždí známá, ale opuštěná místa, kde by se mohla její kamarádka ukrývat, avšak stále marně. V paměti pátrá po místech, které jí Karin kdy ukázala, či se o nich alespoň zmínila. Postupně objíždí všechny, které přichází v úvahu. V tom si vzpomene na jedno, které by i šlo. Je opuštěné a Karin tam nikdy nikoho nevzala. Bylo to takové její relaxační místečko. Biggi ale ví jen přibližnou polohu, ale musí to zkusit. Vydá se pro to do hor a začne s pátráním po nějaké malé opuštěné chatce. Jezdí asi tři hodiny, když v tom jednu spatří. Ano, je to ta z obrázku, který jí Karin asi před třemi lety ukázala. Tu fotku jí ukázala jednou, ale Biggi si ten obrázek naskenovala do paměti a teď se jí zase vybavil. Dojede až k chatce a sleze z motorky. Nejdříve nahlédne oknem. Bedlivě se rozhlédne po celé místnosti, na posteli spatří ležící postavu, okamžitě pozná Karin. Srdce jí nadskočí štěstím. Biggi jde ke dveřím, které opatrně otevře, chata má jen jednu místnost a tak nemusí přemýšlet nad tím, do které místnosti vstoupit. Když spatří Karin na posteli, spí a očividně tvrdě, protože jinak by se vzbudila. Biggi k ní přistoupí. Vypadá jako mrtvola, je úplně bledá a vyhublá.
"Karin."řekne jemně, nechce ji vyděsit. Ale Karin nic, spí dál.
"Karin."řekne o něco hlasitěji, v tom Karin otevře oči a rychle šmátrá po pistoli. "Karin, Karin, klid, to jsem já, Biggi."uklidňuje ji Biggi a chytne ji za ramena. "Tsss"zaskuhrá Karin bolestí.

Hořkost pomsty - 13.část

25. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 13 (Setkání)

Biggi se od určité chvíle snažila udělat vše pro to, aby Karin dostala na svobodu. Opatřila si zbraň, kradla a vložila nemalé finance. Díky tomu se dozvěděla o Karinin+ převozu, jenže včas nedokázala sehnat potřebné kontakty na lidi, kteří by jí s tím pomohli. Sama by to nezvládla a tak se jedné z možností vzdala. Najednou už jí další plány nenapadaly a tak jen seděla ve svém pronajatém hotelovém pokoji a marně přemýšlela. V tom jí z myšlenek vytrhlo zvonění telefonu. Volala jí jistá Ingrit, bylo několik hodin po transportu, žena vyžadovala Biggiinu spolupráci. Biggi zezačátku nevěděla, co očekávat. Měla strach, aby to nebyla nějaká past, ale pak jí došlo, že její nové číslo krom Karin a několika lidí, které žádala o pomoc, nikdo jiný nezná. Její obavy ustaly. S Ingrit si domluvila schůzku, která má odehrát za dvě hodinky v opuštěném lomu vzdáleném sotva několik kilometrů.
Následující dvě hodinky utečou poměrně rychle, Biggi sedá na motorku a jede k opuštěnému lomu. Dojíždí tam za deset minut. Lom je zcela prázdný. Biggi zaparkuje, sleze z motorky a sundá si helmu, vyčkává, u čehož se bedlivě rozhlíží kolem. V tom dálce slyší zvuk motorky, který se stále blíží. Za chvíli jí dokonce spatří. Motorka zastaví kousek od Biggi.Biggi vyčkává, neví co bude, jako jistotu má u sebe zbraň a ruku stále připravenou na její rychlé uchopení. Postava z motorky sleze, ale helmu si nesundá.

Hořkost pomsty - 12.část

23. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 12 (Útěk)
O několik hodin dříve….
Je noc, Karin má být převezena do jiné věznice, ale něco se stane…

Karin seděla v transportéru, u ní byl jeden policista a cesta byla klidná, když v tom rána, auto se několikrát překulilo. Poté následoval klid a tma - Karin na krátkou dobu omdlela. Když se probrala, ležela na zadních sedačkách v autě. Hnula se a osoba s maskou sedící vepředu se na ní otočila.
"Buď v klidu."vyprskl na ní osoba s mužským hlasem, ale ona byla tak dezorientovaná, že jeho slova příliš nevnímala, posadila se. Z okna uviděla modré majáky, až v tuhle dobu si uvědomila, že se řítí poměrně velikou rychlostí. Auta s majáky je pronásledují, přijde i na střelbu.
"Sakra."zakleje muž.
"Co se děje?"zeptá se Karin.
"Někde vzadu je klíč od pout, rychle si je odemkni."řekne v rychlosti muž, zatímco se snaží setřást několik policajních vozů za sebou.
Karin zkouší dlouho nahmatat klíč, což se jí nakonec povede. Zkouší pouta na svých rukou i nohou odemknout, jde to velmi špatně a vysoká rychlost to příliš neusnadňuje. Každou chvíli kola auta najedou do nějaké díry a vůz nadskočí. Karin několikrát klíč upadne. Ale i přes všechna zákoutí se jí podaří přeci jen vysvobodit. Sice příliš nechápe události, ale ví, že tohle bude ještě hodně drsné.

Hořkost pomsty - 11.část

21. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 11 (Obavy)
Petr na dopis chvíli oněměle hledí, poté ho položí na stůl a sedne si na židli. Netrvá dlouho a ve dveřích se objeví kolegové. Thomas na Petrovi pozná, že je něco v nepořádku, proto poprosí Floriana s Markem o soukromí. Ti vyklidí prostor a Petr s Thomasem zůstane sám. Petr mu ukáže dopis a nakonec mu vše poví. Thomas ty informace sotva bere. Ani jeden z nich neví, co teď budou dělat. Thomas ani moc možností nemá, až do večera má za Biggi službu a tak tu musí zůstat. Höppler má dnes volno. Petr s Thomasem se odeberou za Maxem do hangáru a tam mu to ukážou a Petr mu odvypráví všechno, co řekl Thomasovi….
Až do večera se nic neděje, po Biggi nejsou ani stopy a Thomas s kolegy jde od jednoho zásahu k druhému. Ještě večer Petr zajede k Michaelovi, aby zjistil jeho stav. Toho sice bolí hlava, ale alespoň už se s ním dá normálně mluvit. Ještě dlouho probírají dané věci a nakonec přijde řada i na dopis. Michael si ho mlčky přečte, ale nevyjádří se k němu a Petr ho k tomu nenutí….

Hořkost pomsty - 10.část

19. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 10 (Dopis)
"Biggi, neblbni, určitě najdeme nějaké řešení."řekne Petr.
"To už jsem s váma zkoušela, ale neúspěšně."sykne Biggi. Petr pozoruje, jak se její ruka se zbraní značně rozklepala.
"Pusť mě."zopakuje Biggi rozpačitě.
"Ne."odpoví Petr rázně.
"Naposledy říkám pusť mě!"přikáže Biggi přísně.
"A co uděláš? Zastřelíš mě?"

Hořkost pomsty - 9.část

17. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 9 (Střetnutí pohledů)

Díky alkoholovému dýchánku Michael rychle usne. Petr ho převalí na bok. Nemá čas tu několik hodin sedět a čekat, až se jeho kolega z alkoholového opojení vyspí. Dostat ho do auta také nepřipadá v úvahu, proto ho tu musí nechat. Na lístek mu napíše vzkaz, sbalí ještě jednu nenačatou lahev, kterou jedinou najde a na stůl položí sklenici vody a prášky na migrénu. Poté jde do auta a objíždí Biggiiny známé, ale o ní zjistil nějaké informace. Nakonec se rozhodne jet do vězení za Karin, ale tam se dozvídá něco neočekávaného - Karin odmítla veškeré návštěvy. Petr už má toho všeho dost. Je toho najednou moc a tak jede rovnou na základnu. Pojízdný heliport je ještě prázdný, což dokazuje, že kluci jsou stále na zásahu. Petr tedy zajde do pohotovostní místnosti, aby pomocí vysílačky zjistil, kde se jeho kolegové nachází. Zrovna chce vysílačku zapnout, když v tom zaslechne ránu. Petr se ohlédne a jde na chodbu. Myslí si, že něco spadlo Maxovi a chce se tam jít podívat, jenže sotva prochází po chodbě kolem skladu s léky a obvazového materiálu, z něhož vychází šum, rozhodne se nejdřív zastavit tady. Jemně vezme za kliku a opatrně otevře. V tom se jeho pohled střetne s Biggiiným.

Hořkost pomsty - 8.část

15. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 8 (Nový den)
Je ráno, tým B začíná ranní směnu. Ovšem místo Enrica, kterého čekají rehabilitace, nastupuje Florian, nový zdravotní bratr. I na místo Karin už je přijat nový lékař - Mark, který tehdy zastupoval Michaela. Na základně je i Petr, který má za úkol novým kolegům ukázat vše potřebné. Sotva uvidí Marka, je rád, že za Karin nastupuje zrovna on. Poslední týdny před Michaelovým příchodem si dosti dobře rozuměli. A i s Florianem si rychle padnou do oka. Petr zrovna Florianovi ukazuje hangár, když v tom si uvědomí, že už by tu měla dávno být Biggi. Zkouší jí volat, ale Biggi mu telefon típne, proto to zkouší znova, ale pokaždé to dopadne stejně, nakonec se jí nemůže dovolat vůbec - Biggi telefon zcela vypnula. Proto volá Thomasovi, ten nemůže dlouho otálet, protože každou chvíli může být ohlášen výjezd. Rychle se sbalí a vyrazí na základnu, kam za čtvrt hodiny dojíždí. Nestihne se ani převléct a už je ohlášen výjezd. S Markem a Florianem se uvítá až v helikoptéře. Zatímco jsou Thomas s Markem a Florianem na zásahu, Petr volá Michaelovi, aby zjistil, zda se u něj Biggi náhodou neobjevila, i když tomu moc nevěří. Ale hlavní důvod proč mu volá je aby zjistil, jak na tom Michael je, včera moc dobře nevypadal.
Telefon vyzvání nekonečně dlouho, když ho Michael konečně zvedne, Petr ho pozdraví: "Ahoj Michaeli."
"Ahoj…Petře…jak ses..tam dostal?"odpoví mu jeho kolega nesmyslně a Petr pozná, že je něco v nepořádku.
"Michaeli, ty jsi pil?"zeptá se Petr podezíravě.

Hořkost pomsty - 7.část

13. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 7 (Příběh nekončí)
Pravdu se dozvěděli po více než roce, kdy Mark, Petr a Thomas Michaela zničehonic potkali. Stalo se to při zásahu u hromadné dopravní nehody, naštěstí Michael nebyl mezi zraněnými a to i přes to, že jeho auto bylo z větší části zdemolované. Tehdy měl opravdu velké štěstí, že vyváznul bez zranění. Než tým s BKčkem přiletěl, stihl Michael ošetřit a stabilizovat několik zraněných. Když ho Thomas uviděl, nevěřil svým očím. Po takové době se mu to zdálo skoro jako sen. Michael jim díky svým zkušenostem na místě nehody hodně pomohl.
Večer si Petr s Thomasem, Maxem i Biggi sedli do pohotovostní místnosti a dali se do povídání. Od Michaela se toho však moc nedozvěděli. Jen to, že tehdy dal výpověď a to z jednoho zásadního důvodu - už nikdy nechtěl rozhodovat o životě a smrti. Prý odjel za příbuznými na opačnou stranu Německa, nikdo z kolegů se však nedozvěděl, co tam celé měsíce dělal. Michael se o tom za celé roky nezmínil, i spekulace se různí. Jedna ze spekulací říkala, že propadl alkoholu, či že spadl do naprosté apatie a lhostejnosti vůči okolí, zatímco jiná říkala, že žije spokojeným životem. Ale co z toho je pravda Thomas dodnes neví a už v tom ani nešťourá, jen doufá, že už se tahle situace nebude nikdy opakovat. Michael se do nehody zapletl zcela náhodně a nevinně, naštěstí to pro něj skončilo pouze zmačkaným plechem. Thomase stálo dlouhé přemlouvání, aby Michaela přesvědčil, že se má vrátit. Ale nakonec jeho úsilí stálo za to a Michael se přeci jen vrátil. Mark byl přeložen na jinou základnu a tým se opět začal sehrávat….

Hořkost pomsty - 6.část

11. září 2014 v 6:00 | Lucinecqua |  Hořkost pomsty
ČÁST 6 (Bolestivé vzpomínky)
"Michaeli, ona to tak nemyslela, je toho na ni moc."řekne Petr a od Michaela čeká nějakou reakci, ten se však ani neotočí. Petr k němu opatrně přistoupí a kamarádsky mu položí ruku na rameno. Michael se na něj podívá, mlčky pohledem sjede Thomase a odejde do šatny.
"Sakra," uleví si Thomas, Petr mlčí, nemá co říct. Místo toho jde do šatny, zaklepe na dveře a chce vejít, ale zjišťuje, že je zamčeno.
"Michaeli, Michaeli, otevři….prosím." Petr klepe na dveře. Přijde k němu Thomas, jen pohledem naznačí, ať toho nechá a jde za ním. Dojdou do pohotovostní místnosti.
"Petře, asi bude lepší, když ho teď chvíli necháme samotného."řekne Thomas.
"Ale Thomasi…co když to dopadne jako minule? Co když se před náma zase úplně uzavře?" připomene Petr něco, z čeho má Thomas strach.


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)