Slunce, hory, kamení - 2.část

14. ledna 2015 v 5:00 | Lucinecqua |  Slunce, hory, kamení...
Karin s Enricem se rozhodnou ještě chvíli vyčkat, následujících pět minut jim však přijde nekonečných. Ani po této době nejsou po záchranářích ani stopy i přes to, že Karin nahlásila přesnou polohu. Rozhodnou se jednat. Karin se rozhodne k Biggi dostat, Enrico se s ní dlouho dohaduje, ale Karin má poslední slovo. Jde ke kraji výběžku, na kterém stojí a očima vyhledává místa, kam stoupne. Neztrácí tím příliš dlouho času a už dělá první krok, ale kameny na skále jsou nestabilní a místo pevného našlápnutí se Karinina noha rázem octne ve vzduchu. Karin se rozbuší srdce a udělá krok vzad.
"Karin, nechoď tam, určitě každou chvíli přiletí…"zkouší jí přesvědčit Enrico, který nechce vidět další ošklivý pád, který by v tomhle případě skončil tragicky. Karin se na něj mlčky podívá. "Nemůžu jí tam nechat jen tak."řekne a odhodlá se k dalšímu pokusu. Pevně se chytne skály a udělá první krok, tentokrát stojí na pevném podkladu…udělá další a další, avšak každou chvíli se podklad pod její nohou propadne a ona jen tak tak udrží stabilitu. Enrico ji jen se zatajeným dechem sleduje, tohle nemůže dopadnout dobře.


Karin jde pomalinku dál, má co dělat, aby se na skále udržela. Žíly má plné adrenalinu a srdce má až v krku. Stačí jedno špatné našlápnutí a zřítí se….
Náhle se v dálce rozlehne zvuk helikoptéry. "Konečně."pomyslí si Enrico a rozhlédne se. Karin zvuk ani nevnímá, musí se bedlivé soustředit. Jediný špatný pohyb může znamenat její smrt. Ruce už má od skály zcela rozedřené, neví, jak dlouho se ještě udrží. Zrovna je v půlce, když zjistí, že dál cesta nevede. Pokaždé, když chce udělat krok, podklad pod její nohou se propadne. Zkouší to několikrát, ale stále marně. Síly jí rychle dochází. Bolí jí nohy i ruce, až teď si uvědomí, že to zas tak dobrý nápad nebyl. Pevně se chytí a přitiskne se břichem ke skále. Svůj pohled nasměruje na Enrica. Nakonec se skále přitiskne i svojí tvář.
"Karin, pevně se drž, každou chvilku tu budou…"říká Enrico, který pozná, že je zle. Cesta dál je nemožná a ani cesta zpět není nejlepším řešením. Karin cítí, jak jí nohy pomalinku kloužou po nestabilním podkladu, zavře oči a čeká, vyčkává, až se zřítí a bude konec….


Myslíte si, že Karin spadne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 14. ledna 2015 v 12:12 | Reagovat

teda ty mi dáváš, ted nebudu spát, snad nespadne O_O

2 Richterova Richterova | 15. ledna 2015 v 9:12 | Reagovat

som zvedava ko to bude pokracovat

3 Míša Míša | 15. ledna 2015 v 14:44 | Reagovat

super jen tak dál ;-)

4 Ivka-karin thaler Ivka-karin thaler | 21. prosince 2015 v 15:04 | Reagovat

[1]: ahoj  naozaj ma belmi napinave pribehy asi mam bečsi strach ako oni keby sa to dtalo naozaj 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)