Slunce, hory, kamení - 3.část

16. ledna 2015 v 5:00 | Lucinecqua |  Slunce, hory, kamení...
Zvuk vrtulníku se stále blíží a Enrico ho po chvíli spatří. Sotva záchranáři okouknou situaci, přepnou vysílačku tak, aby je Enrico i Karin slyšeli.
"Dobrý den, mluví k vám lékař záchranného vrtulníku, prosím, zachovejte klid, náš zdravotník se k vám spustí na laně a zachytí vás, nemějte strach, za moment je tam."řekne mužský hlas. Karin si oddychne, už chce být v bezpečí, musí se ještě chvíli držet, nesmí se pustit, teď to nesmí vzdát.
Přesně jak lékař řekl, stane se a za chviličku už je u Karin zdravotník a chce jí nasadit popruh. Jenže přijde poryv větru a lano se rozhoupe, popruh sice ještě nebyl zapnutý, ale Karin se naštěstí drží zdravotníkova postroje. Vítr je zhoupl od skály, teď však míří přímo na skálu, naštěstí pilot stihne včas zareagovat. Zdravotník Karin pevně chytne a za chvíli už jsou v bezpečí ve vrtulníku.


Pilot přistane na nedalekém travnatém plácku, kde Karin vyloží a jdou zachraňovat Biggi.
Enrico se okamžitě rozbíhá za Karin. Když k ní doběhne, Karin sedí v trávě, kolena má přitisknutá k bradě a hledí do neznáma. "Karin, dobrý?"zeptá se Enrico a jde k ní blíž, aby se jí podíval na sedřené dlaně. Karin se na něj podívá, z očí se jí valí slzy. Enrico jí jemně obejme. "Neboj Karin, už je to dobrý, už jsi v bezpečí…"uklidňuje ji.
"Myslela jsem, že spadnu….ta bezradnost….nemohla jsem vůbec nic dělat, jen čekat…"řekne Karin mezi vzlyky.
"Karin, už je to za tebou, neboj, bylas statečná…"řekne Enrico.
"Ukaž, podívám se ti na ruce."řekne Enrico a zvedne Karin ruku, ale Karin se nenechá: "Musíme za Biggi…,"řekne.
Enrico jen kývne a pomůže Karin na nohy, poté jdou zpět k výstupku, aby zjistili, co se děje. U Biggi už je zdravotník i lékař, ošetřují jí, něco povídají, ale Karin ani Enrico to přes hluk helikoptéry nemají šanci slyšet.
Biggi napojují na přístroje a podávají jí léky, následně jí dají krční límec a zafixují páteř. Za chvíli už je Biggi na matraci a pomocí navijáku jí dostanou do vrtulníku.
"Vyčkejte tu, další vrtulník už je na cestě, vyzvedne vás tu, tahle žena musí co nejrychleji na sál."řekne jim lékař přes vysílačku a vrtulník za chvíli zmizí z dohledu. Karin si sedne na zem, až teď se celá rozklepe. Enrico ji vezme kolem ramen, oba čekají na přílet náhradního vrtulníku…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 16. ledna 2015 v 12:59 | Reagovat

super, už se těším na pokračování :-)

2 Lucinecqua Lucinecqua | 18. ledna 2015 v 16:25 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se povídka líbí :))

3 Ivka-karin thaler:-) Ivka-karin thaler:-) | 21. prosince 2015 v 15:06 | Reagovat

Madicopter 117 je naj film na svete kto ma ten isti nazor like :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)