Slunce, hory, kamení - 4.část

18. ledna 2015 v 5:00 | Lucinecqua |  Slunce, hory, kamení...
ČÁST 4 (Nekonečné čekání)
Za několik minut už se nad Karininou a Enricovou hlavou objeví vrtulník. Záchranný tým přistane, lékař se ujistí, že je Enrico v pořádku a převezme se vystresovanou Karin, chvíli jí pokládá nějaké otázky a nakonec se rozhodne dát jí něco na uklidnění. Mezitím než lék zabere, ošetří Karin zranění na rukou a poté jí pomůžou do vrtulníku. Po chvíli vzlétávají. Injekce rychle zabere a jelikož se jedná o silnější lék, má na Karin uspávací účinky a tak při cestě do nemocnice usne.
Když přistanou na střeše dané nemocnice, předají Karin do rukou místních lékařů, Enrico s ní jde k ambulancím. Karin čeká krátké a rychlé vyšetření, posléze je umístěna na oddělení, aby si dostatečně odpočinula a nabrala další síly, které už jí skoro žádné nezbyly.


Enrico se vypraví hledat Biggi, avšak se dozvídá, že je na operačním sále a milá sestřička mu ukáže, kde může čekat. Chodba před sály je opuštěná, na židlích, které jsou po stranách chodby, nikdo nesedí a automat nacházející se na rohu od výtahu ozařuje zeleným světlem jinak pološerý kout. Celou chodbu osvětluje tlumené nemocniční světlo. Co dodat, nepůsobí to tu zrovna uklidňujícím dojmem. Enrico by se rád dostal na sály a zjistil, jak to s Biggi vypadá, ale nemůže, nezbývá mu nic jiného, než si sednou a čekat, co přijde. Čekání je však nekonečné, Enrico pohledem hypnotizuje hodiny, které visí na zdi a sleduje pomalu ubíhající minuty, které jsou nekonečné…
Každou chvíli kolem projde nějaký lékař či sestra, ale nikdo mu nic neřekne, jen mu věnují pohled a jdou dál. Enrico ví, že by měl dát vědět kolegům, ale nedokáže se k tomu postavit. Thomasovi slíbil, že mu Biggi ohlídá, co mu má teď říct? Vždyť se mu nebude moct podívat ani do očí. A co má říct Michaelovi, který na něj spoléhal ohledně Karin? Jak má ustát to, že právě jemu se nic nestalo, zatímco Karin utrpěla nejen zranění na rukou, ale i na duši a Biggi nejspíš bojuje o život….?
Enrico buďto sedí a hypnotizuje hodiny, nebo nervózně chodí po chodbě sem a tam. Rozhodne se, že kolegům to zavolá, až bude znát Biggiin stav. Čas běží neúprosně dál a Enrico stále nic neví, nikdo mu nic neřekne, nikdo mu nic nenaznačí. Enrico zrovna sedí na židli, když se otevřou dveře sálu a vyjde z nich lékař. Enrico opět čeká jen letmý pohled, ale nestane se tak, lékař jde přímo k němu. Enrico se postaví. Z lékařovi tváře nelze nic vyčíst.
"Dobrý den, jsem lékař Straus, operoval jsem Biggi Schwerinovou."řekne lékař.
"Dobrý den, Enrico Contini, její kolega a kamarád."odpoví Enrico a pokračuje: "Prosím vás, jak to dopadlo?"
"Správně bych vám neměl nic říct, ale když už jste tady takovou dobu čekal…"řekne lékař a nadechne se, Enrico s napětím čeká, co se dozví.

JAk si myslíte, že Biggi dopadne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 18. ledna 2015 v 17:51 | Reagovat

Super...no snad bude mít dobré zprávy

2 Richterova Richterova | 20. ledna 2015 v 0:25 | Reagovat

pani moje nervy snad Biggi bude v poriadku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)