Slunce, hory, kamení - 8.část

26. ledna 2015 v 5:00 | Lucinecqua |  Slunce, hory, kamení...
Dny plynou, Biggiin stav je několik dní neměnný, absolvuje několik operací, které už však nejsou natolik komplikované jako ta první, ale i tak je to pro její organismus značná zátěž. Lékaři ji udržují v umělém spánku a jejímu tělu pomáhají nabrat co nejvíce sil. Sotva má Biggi další operace za sebou, lékaři se rozhodnou probudit jí. Uskuteční tak brzy ráno. Biggiin ošetřující lékař s napětím čeká, až se jeho pacientka probudí. Sotva Biggi otevře oči, je velice dezorientovaná a události před pádem si nepamatuje. Lékař ji opatrně seznámí s tím, kde je, co se stalo a také s její diagnózou. I přes vážnou diagnózu jí však dodá motivaci, nesmí dopustit, aby Biggi takzvaně usnula na vavřínech a přestala bojovat, to je to nejhorší, co se může stát.


Biggi to kupodivu vezme tak, jak to je. Stále je pod vlivem silných léků a možná i tohle přispělo k její klidné reakci na diagnózu. Zatím není nic vyhráno, kdykoliv se můžou dostavit deprese, apatie, či agrese, to nikdo neovlivní a tak k Biggi krom Thomase a kolegů začne na pravidelná sezení docházet i nemocniční psycholog. V prvních dnech po probuzení Biggi stejně většinu dne prospí, její tělo je slabé a musí se z toho všeho vzpamatovat. To trvá dlouhé týdny, ale nikdo a ani Biggi neztrácí naději. Biggi velmi pomáhá, že za ní kolegové jezdí tak často, jak jen to jde a Thomas je u ní skoro nepřetržitě, jelikož se ubytoval v penzionu poblíž nemocnice.
Už několikrát padl návrh na to, že by Biggi měla být převezena do nemocnice poblíž bydliště, ale návrh nikdy neuspěl, jelikož nemocnice, ve které Biggi právě je, má jeden z nejlepších ohlasů a dokáže poskytnout velice dobrou a kvalitní péči.
Později Biggi musí absolvovat těžké a bolestivé rehabilitace. Všechno to zvládá jen díky Thomasovi, jenž se stal její oporou, dodává jí sílu, dokáže jí podržet nad vodou a nedovolí, aby na špatnou myšlenku jen pomyslela. Jen díky Thomasovi ji za několik týdnů propouštějí z nemocnice do domácí péče….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 26. ledna 2015 v 13:07 | Reagovat

Tak snad j to v domacím prostředí pomůže a vyléčí se úplně :-)

2 Richterova Richterova | 27. ledna 2015 v 9:28 | Reagovat

Skvely pribeh snad sa Biggi z toho dostane

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


© Prosím povídky nešiřte po internetu . Povídky prosím nikde neveřujnete
Příběhy neztačí číst , ale taky prosím o vaše komentíky ©

Děkuji za vaše návštěvu mocinky si toho vážím ;)